Wejście

Artykuły

Detale ślubne. Co przygotować dla fotografa?

Detale ślubne. Co przygotować dla fotografa?

Każda ślubna historia to odrębna całość. Wiadomo jednak, że ogół buduje się poprzez rzeczy drobne. Detale ślubne wydają się być nieodłącznym elementem zdjęć z przygotowań, przekazując odbiorcy zawoalowane i niedosłowne informacje o posiadaczach fotografowanych przedmiotów.

Jakie detale ślubne powinny znaleźć się w kadrze? Co przygotować odpowiednio wcześniej dla fotografa? Wyjaśniamy poniżej. Część z wymienionych rzeczy będzie już na miejscu; pozostałe wymagają wcześniejszego przywiezienia.

Wasze kreacje 

Najbardziej oczywiste przedmioty, chętnie uwieczniane przez fotografów. Zazwyczaj zawieszone odpowiednio wysoko, np. na karniszu, drzwiach czy ścianie. Często utrwalane w kadrze ogólnym, ale jako detale ślubne sprawdzają się w zbliżeniu – chociażby na materiał, z którego są wykonane. Tutaj można wskazać też akcesoria będące częścią stylizacji: muszkę lub krawat, welon albo wianek.

Popularne detale ślubne – buty

Obuwie pojawia się na znaczącej większości fotografii przedstawiających przygotowania do ślubu. Buty świetnie prezentują się w zestawieniu z innymi detalami, a nawet mogą pomóc w ich prezentacji (np. pierścionek zaręczynowy założony na obcas).

Papeteria ślubna 

Fizyczny nośnik, uświadamiający Nowożeńcom: „o rany, to naprawdę się dzieje! Bierzemy ślub!”. Rzecz, o której myśli się bardzo dużo przed ślubem, ale w jego dniu łatwo o tym zapomnieć. Przygotujcie swoją papeterię ślubną (najlepiej zaproszenie wraz z kopertą) odpowiednio wcześniej. Wasz fotograf na pewno to doceni. 

Obrączki i pierścionek jako detale ślubne 

Zdecydowanie warto je sfotografować – w końcu obrączki to symbol zawarcia małżeństwa! Najlepszą opcją jest przygotowanie wszystkich trzech elementów – pierścionka zaręczynowego i obu obrączek. Fotograf z pewnością kreatywnie zaaranżuje przestrzeń tak, by te detale ślubne wyglądały świetnie.

Biżuteria 

Ten element dotyczy zarówno Panien, jak i Panów Młodych! Dziewczyny szykują zatem kolczyki, bransoletki, wisiorki i ozdoby do włosów. Panowie natomiast przygotowują dla fotografa zegarki i spinki do mankietów (jeśli noszą inne rzeczy, np. bransolety lub sygnety – również mogą się o to pokusić!).

Naturalne detale ślubne – kwiaty 

Bukiet Panny Młodej oraz bukiecik butonierkowy Pana Młodego też muszą zostać uwiecznione! Porada: by ułatwić fotografowi zadanie, możecie przygotować wcześniej kilka luźnych kwiatów z gatunku wykorzystanego w bukiecie. Stwarza to możliwość ułożenia ich w elegancki sposób podczas robienia zdjęć innym detalom ślubnym.

Perfumy

Buteleczka perfum to już klasyczny element detalowych zdjęć z przygotowań. Może wyglądać szczególnie interesująco, jeśli na pamiątkę wyjątkowego dnia postanowicie coś na niej wygrawerować – więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Personalizowane dodatki

Dodatki personalizowane są – zgodnie z nazwą – indywidualną kwestią. Mogą pojawić się tu grawerowane pudełka na obrączki, kolekcjonerskie rzeczy symbolizujące Parę Młodą (np. figurki Lego) czy prezenty, które Nowożeńcy podarowali sobie wcześniej.

A jakie detale ślubne pojawią się na Waszych zdjęciach z przygotowań?

Szukacie usług na ślub i wesele? Wpadnijcie na Amoreo i znajdźcie idealnych Usługodawców.

Zobacz również