Wejście

Artykuły

Księga gości w różnych formach

Księga gości w różnych formach

Człowiek to istota sentymentalna. Małe pamiątki i rzeczy przypominające o ważnych momentach są dla nas istotne. Nie inaczej jest w przypadku ślubu i wesela, bo księga gości weselnych pozwala na zachowanie dobrych myśli i pięknych życzeń w namacalnej formie. 

Żyjemy w czasach nieograniczonych możliwości – również w kwestii wyborów konsumpcyjnych. A jak wiadomo, wielość wyboru ma szansę przytłaczać…ale spokojnie! Księga gości pojawia się w mnogości form i przybiera najróżniejszą, nawet najbardziej nieoczekiwaną postać. Dlatego specjalnie dla niezdecydowanych przygotowaliśmy generalną rozpiskę, która pomoże Wam dokonać najlepszego wyboru lub zdecydować się na coś niestandardowego! 

Księga gości w klasycznej formie 

Na początku należy przyznać, iż stare porzekadło twierdzi, że klasyka zawsze się obroni. Nie da się ukryć, że tradycyjna księga gości jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. To opcja dla osób lubiących narzędzia sprawdzone już w akcji.

Wiadomość w butelce 

Nie musicie być syrenką i rybakiem, by zdecydować się na taką księgę gości. Bez wątpienia dobrze wpisze się ona w morski temat przewodni (zerknijcie na inspiracje na naszym koncie na Pinterest!), ale nie tylko. Przygotujcie butelkę, do której goście mogą wrzucać życzenia lub kilka drobnych zdań od serca, napisanych na małych karteczkach.

Budujemy dom 

…a przynajmniej w warstwie symbolicznej. Goście podpisują się wówczas na klockach znanej i lubianej gry Jenga. W ten sposób zbudują symboliczną wieżę ze wszystkich dobrych myśli skierowanych w stronę Pary Młodej. Całkiem niezła wróżba na przyszłość, prawda? 

Zdjęcia z fotobudki 

…czyli atrakcja na wesele oraz księga gości w jednym! Po wykonaniu zdjęć goście opatrują je odpowiednim podpisem i zawieszają na sznurze lub wydzielonej wcześniej ściance. Weselnicy mają okazję wykazać się kreatywnością oraz humorem. Możliwa wariacja na temat: zdjęcia wykonane polaroidem.

Fotomozaika

Księga gości w formie fotomozaiki pojawia się coraz częściej w ofertach Usługodawców z branży ślubnej. Zdjęcia gości układają się wówczas jedną, wielką fotografię (przedstawiającą oczywiście Nowożeńców!) na zasadzie mozaiki. Rozwiązanie nowatorskie i bez wątpienia zaskakujące.

Muzyczna księga gości 

Nietypowa propozycja dla muzycznych zapaleńców, czyli goście podpisujący się…na starym instrumencie muzycznym! Jeśli jesteście muzykami lub muzyka to po prostu to Wasza pasja – gitara z podpisami wszystkich Waszych bliskich będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli natomiast wolicie coś mniejszego i bardziej poręcznego – zdecydujcie się na oprawioną płytę winylową i poproście gości, by złożyli wokół niej swoje autografy. Po ślubie taka pamiątka może zawisnąć na ścianie Waszego domu i przypominać o tym wyjątkowym dniu.

Wersja audio 

Czy słyszeliście kiedyś o księdze gości w postaci nagrań? Przenośna księga w postaci sprzętu do nagrywania dźwięku pojawia się coraz częściej na weselach amerykańskich ze względu na swój innowacyjny i ciekawy charakter. Poza faktem, że stanowi ona dodatkową atrakcję weselną, ma w sobie dodatkowy, wzruszający walor. Przez wiele kolejnych lat będziecie mogli słyszeć głosy swoich bliskich, którzy ze względu na podeszły wiek mogą odejść od Was wcześniej (np. dziadkowie).

Dookoła świata

Chociaż niekoniecznie w 80 dni. Globus jako księga gości to świetny wybór dla Par Młodych, których pasją jest podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc. Goście mogą zaznaczyć miejsce swoje pochodzenia, napisać kilka słów od siebie lub zaznaczyć na globusie kraj, który powinniście ich zdaniem odwiedzić. Alternatywą dla podróżników są pocztówki, które wypisuje każdy z gości i zostawia dla Was w przygotowanej wcześniej skrzynce na listy. Bez wątpienia to rozwiązanie dla prawdziwych obieżyświatów!

Księga gości jako zbiór pomysłów 

Jakimi pomysłami mają podzielić się goście? To zależy od Was, ale ciekawą opcją jest umieszczenie w widocznym miejscu skrzyneczki, do której goście mogą wrzucać spisane pomysły na Wasze przyszłe, małżeńskie randki. 

Maszyna do pisania 

Sposób na zaintrygowanie weselników lub nawiązanie do motywu przewodniego, jeśli decydujecie się na ślub i wesele w stylu vintage. Na wkręconej w maszynę kartce papieru goście będą mogli wówczas napisać wszystko, co chcą Wam przekazać. 

Winni goście 

Wydaje się, że to coś w sam raz dla Par Młodych, które – wraz z gośćmi weselnymi – uwielbiają wino. Goście mogą po prostu umieszczać korki w wyznaczonym miejscu, ale księga gości może być także stopniowo formowana w określony kształt za pomocą korków pochodzących z butelek wina. Czy musimy dodawać, że najpopularniejsze jest oczywiście serce, bo to przecież w końcu ślub? 

Kolorowe odciski palców jako księga gości

Księgę złożoną z odcisków palców stworzycie za pomocą dużego, papierowego arkusza, markerów oraz kolorowych tuszów. Weselnicy umieszczają wówczas na arkuszu swój odcisk palca w wybranym kolorze, po czym go podpisują. Częstą praktyką wydaje się być formowanie odcisków w wizerunek drzewa. Proste, ale jakie efektowne – i chętnie wykorzystywane!

Kamień z serca 

Jeśli czujecie bliskie związki z naturą – skorzystajcie z jej darów. Przygotujcie dla swoich gości koszyk z kamieniami. Każdy z gości wybiera wówczas kamień, podpisuje go i umieszcza wśród innych. Piękna oraz nietypowa pamiątka, która sprawdzi się przede wszystkich dla wielbicieli przyjęć weselnych blisko natury lub o alternatywnym charakterze. 

Większa sprawa

Dla odważnych proponujemy…ławkę, stolik lub inny drewniany mebel. To już dość „spory kaliber”, ale taka nietypowa księga gości z pewnością przyciągnie uwagę! Prawdopodobnie weselnicy będą wówczas umieszczać w „księdze” same przemyślane sentencje; w szczególności wtedy, gdy chcecie, żeby taki mebel stanął przykładowo na Waszym tarasie. 

Planujesz ślub i wesele? Znajdź Usługodawców w portalu Amoreo!

Zobacz również

Komentarze (2)

Komentarze zamknięte.