Wejście

Artykuły

Oryginalne dodatki ślubne dla Panny Młodej

Oryginalne dodatki ślubne dla Panny Młodej

Wiele Panien Młodych znakomicie wie, że przygotowania do ślubu w kwestii stylizacji i wizerunku na ich wielki dzień nie kończą się na wyborze sukni ślubnej. Dodatki ślubne są równie ważne – to właśnie dzięki nim suknia ślubna nabiera określonego charakteru. Poza miłośniczkami klasycznych rozwiązań istnieje jednak grupa dziewczyn poszukujących bardziej niestandardowych propozycji w tej kwestii. 

Przyjrzyjmy się zatem nietuzinkowym akcesoriom, które mają szansę na zdobycie serc bardziej alternatywnych Panien Młodych. Niektóre z nich – mimo swojej oryginalności – posiadają zdecydowanie bardziej dyskretny charakter i łatwo łączyć je z innymi, pozostałe zwracają uwagę i świetnie spisują samodzielnie. 

Rękawiczki 

W zależności od preferencji noszącej je Panny Młodej mogą być krótkie lub długie aż za łokieć; transparentne lub nieprzezroczyste. Wyglądają pięknie podczas zimowych ślubów, a także – w długiej wersji – przy minimalistycznych kreacjach szytych ze śliskich, lejących materiałów (np. jedwabiu) w stylu starego Hollywood. Dodatki ślubne takie, jak rękawiczki, można łączyć z innymi akcesoriami; sprawdzają się do klasycznej prostej biżuterii, szczególnie delikatnych kolczyków i wisiorków. 

Rękawy z nieoczywistego tworzywa 

Pozostając w temacie kończyn górnych…warto rozważyć rękawki skonstruowane z tworzywa innego niż materiał sukni! Coraz popularniejszą propozycją dla odważnych są naramienniki utkane z paciorków, koralików lub drobnych kamieni przypominających cyrkonie. Takie dodatki ślubne powinny wziąć pod uwagę przede wszystkim Panny Młode rozmiłowane w stylu glamour. W tym przypadku lepiej unikać przesady i zbudować całość stylizacji właśnie wokół wyróżniających się rękawków. 

Wyraźne, długie kolczyki 

Zdarza się, że Panny Młode obawiają się bardzo ekstrawaganckich elementów jubilerskich. Niesłusznie! Warto jednak pamiętać, że długie i duże kolczyki przyciągają sporo uwagi; dlatego pozostałe dodatki ślubne mogą być stonowane. Wyraziste elementy, takie jak właśnie kolczyki, wyglądają pięknie do głęboko wyciętego dekoltu lub odsłoniętych ramion; optycznie wydłużają też szyję, przede wszystkim wtedy, gdy włosy są zebrane w kok lub koński ogon. 

Kapelusz 

Choć kapelusz niekoniecznie jest elementem wybitnie nietuzinkowym, to nadal decyduje się na niego niewielka część przyszłych Panien Młodych. A przecież sprawdza się świetnie między innymi do stylizacji boho! Można śmiało łączyć go z innymi dodatkami ślubnymi, również tymi mniej standardowymi – bez wątpienia zda egzamin w zestawieniu z masywnymi butami założonymi do sukni ślubnej (np. kowbojkami). 

Tatuaże – czy to dodatki ślubne? 

Choć trudno zakwalifikować tatuaże jednoznacznie (bo przecież to takie dodatki, których nie można właściwie z siebie zdjąć), to warto zauważyć, że nie wszystkie Panny Młode chcą w dzień swojego ślubu je zakrywać za pomocą zabudowanych topów czy długich rękawów. Sporo dziewczyn twierdzi, że tatuaże to ich nieodłączna część i nie widzą powodu, dla którego miałyby chować je w swój wielki dzień. Jeśli zatem masz ochotę założyć kreację ślubną, która odkrywa Twoje tatuaże – śmiało!


Sprawdź również: Trendy w sukniach ślubnych 2022 
Może zainteresować Cię też: Ślub humanistyczny – czy warto?

Zobacz również