Wejście

Artykuły

Ślubna ozdoba do włosów: jaką wybrać?

Ślubna ozdoba do włosów: jaką wybrać?

Panny Młode mają obecnie wiele rozmaitych możliwości w kwestii dodatków zakładanych na głowę. Welon, kapelusz, wianek, a może efektowna ślubna ozdoba do włosów? Dziewczyny przygotowujące się do ślubu bardzo często sięgają właśnie po ostatnią opcję, kierowane chęcią urozmaicenia stylizacji.

Włosy można przyozdobić na wiele rozmaitych sposobów! Zapraszamy zatem na przegląd ciekawych dodatków, które w piękny sposób podkreślą urok Panny Młodej w wyjątkowym dla niej dniu. 

Korona lub tiara

Bez wątpienia ekstrawagancka ślubna ozdoba do włosów, zakładana przez wielbicielki stylu glamour, ale i fanki alternatywnych rozwiązań. Przykuwa uwagę i idealnie komponuje się z błyszczącymi sukniami ślubnymi. Do tej kategorii zaliczamy także wykorzystywane podczas ślubów w stylu celestialnym ozdoby typu halo.

Ślubna ozdoba do włosów imitująca wianek 

Rozwiązanie dla Panien Młodych, które lubią kwiaty i subtelność. Spinka lub ozdoba na bazie żywych kwiatów, imitująca kawałek wianka, pojawia się zazwyczaj z tyłu głowy. Wplata się ją też we włosy w przypadku upięć.

Połyskujące akcenty po jednej stronie 

Sporych rozmiarów klamry lub stroiki, które Panny Młode wpinają po jednej, wybranej stronie głowy. Eksponują zatem profil i podkreślają uszy oraz linię żuchwy. To rozwiązanie szczególnie często spotykane jest w zestawieniu z precyzyjnie tworzonymi fryzurami, np. hollywoodzkimi falami.

Gruba opaska 

A może to już nawet opaskowa korona? Usługodawcy tworzący takie dodatki wykorzystują kokardy, perły, sztuczne kwiaty oraz materiały o nietypowej teksturze. Efekt? Interesujący i trójwymiarowy, oczywiście!

Stroik z drobnymi kamieniami

Delikatne stroiki, przebiegające płynnie przez fryzurę, dopasowywane są najczęściej do innych elementów biżuterii, np. kolczyków czy wisiorka. Pasują do większości sukien ślubnych ze względu na swoją bezpretensjonalność i uniwersalność.

Ślubna ozdoba do włosów z motywami roślinnymi 

Takie opaski wykonuje się z elementów stalowych. Sprawdzają się do minimalistycznych, współczesnych kreacji. Wyglądają interesująco również w połączeniu z welonem albo stylistyką antycznej Grecji (skojarzenia z wieńcem oliwnym).

Motywy perłowe 

Perły, wbrew przesądom, wróciły do łask. Pojawiają się na głowach Panien Młodych w formie opasek, stroików, a także pojedynczych spinek. Wielki perłowy szał w modzie ślubnej trwa i wygląda na to, że nie zamierza jeszcze odchodzić.

Nasze propozycje Wam nie wystarczą? Wpadnijcie wobec tego na nasz portal i znajdźcie specjalistów od fryzur ślubnych, którzy zaproponują Wam idealne dodatki i upięcia!

Zobacz również