Wejście

Artykuły

Czym rzucać przed kościołem lub urzędem?

Czym rzucać przed kościołem lub urzędem?

Zapewne wielu z nas zna utrwalony przez własne doświadczenia oraz kulturę popularną obraz: wychodząca z miejsca zaślubin Para Młoda, którą goście obsypują drobnymi monetami czy ryżem. Ale czy to jedyne możliwości? Czym rzucać przed kościołem lub urzędem?

Rzucanie monetami przez gości ma według tradycji przynieść Parze Młodej bogactwo. Ryżowi natomiast przypisuje się szczęście w postaci obfitości życiowej oraz płodności. Coraz częściej jednak zdarza się, że duchowni oraz urzędnicy proszą o rezygnację z obsypywania Nowożeńców którymś z dwóch wymienionych wyżej elementów, ponieważ mogą one powodować spory bałagan. A taki bałagan niekoniecznie łatwo i szybko można sprzątnąć…Sprawdźcie, czym rzucać przed kościołem lub urzędem, jeśli ryż lub bilon po prostu odpadają! Pamiętajcie jednak, by każdą z opcji, które choć w małym procencie zostaną na ziemi, skonsultować odpowiednio wcześniej.

Ekologiczne rozwiązanie – płatki kwiatów lub biodegradowalne konfetti

Postawcie na to, co dała nam matka natura! Płatki kwiatów czy konfetti wycięte z suszonych liści pozwolą na świetny efekt, jeśli woreczki z zawartością zostaną rozdane wielu osobom usytuowanym przy wyjściu z budynku. Ważne, by kwiaty i zioła były niebrudzące. To rozwiązanie sprawdza się fantastycznie też podczas ślubów plenerowych, ponieważ prezentuje się niezwykle efektownie na tle wszechobecnej zieleni. Wielkość płatków czy wyciętej z liści posypki jest zależna od preferencji. Zdarza się, że Para Młoda obsypywana jest też ziarnami zbóż.

Czym rzucać przed kościołem…albo co wystrzelić?

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się tuby, które wystrzelają w górę konfetti w rozmaitych kolorach i kształtach, na przykład w formie motylków, serc czy kółek. Dają niewątpliwie piękny efekt na zdjęciu. Z drugiej strony warto pamiętać, że często jest to nieulegające rozkładowi tworzywo sztuczne. Stąd koniecznie trzeba uprzątnąć wszystko, co leży na ziemi.

Drobne cukierki

Coś, co zawsze sprawia niewątpliwą radość najmłodszym. Jeśli nadal nie wiecie, czym rzucać przed kościołem, być może słodkości w wersji mini (by głowy Nowożeńców nie ucierpiały!) to dobry trop. Warunek jest jeden: Para Młoda musi wyzbierać wszystkie cukierki…by wspólne życie było równie słodkie.

Bańki mydlane

Z zapytania „czym rzucać przed kościołem lub urzędem?” sprawnie przechodzimy do rozwiązań równie efektownych, ale niewymagających…rzucania. Bańki mydlane to kolejny klasyk, pięknie prezentujący się na fotografiach. Uwaga jednak na kreację Panny Młodej, jeżeli jest w typowo ślubnym, śnieżnobiałym kolorze!

Zimne ognie

Pamiętając, że zimne ognie robią największe wrażenie niekoniecznie w świetle dnia, polecamy je na śluby jesienne lub zimowe. Wówczas na zewnątrz jest nieco szarzej. Warto zatem dodatkowo rozświetlić ten wielki dzień, czyli powitać Parę Młodą w błyszczący sposób.

Czym rzucać przed kościołem lub urzędem, jeśli wszystkie wymienione rozwiązania odpadają?

Podkreślamy jeszcze raz: wcale nie trzeba rzucać! Wystarczy tylko zaopatrzyć się w różdżki ze wstążkami. Rozwiązanie należące jeszcze do niszowych, ale powoli torujące sobie drogę wśród wymienionych powyżej opcji. Powiewające wstążki to ekologiczny, nietypowy i ciekawy sposób powitania świeżo upieczonych Nowożeńców!

Inne, alternatywne opcje na wyjście Pary Młodej z urzędu lub kościoła

Wśród pozostałych rozwiązań warto wskazać:

  • rozwiązania dźwiękowe: tamburyny, marakasy, bębenki, dzwoneczki;
  • personalizowane flagi z imionami Nowożeńców lub hasłem „Gratulacje”;
  • balony, trzymane przez wszystkich gości, tworzące „ścieżkę” dla Pary Młodej;
  • race z kolorowym dymem (rozwiązanie wyłącznie na śluby plenerowe, najlepiej poza miastem!);
  • szpalery tworzone w związku z zawodami lub pasjami Pary Młodej (szable, toporki strażackie czy prosty szpaler z pojedynczych róż).

Jeżeli szukasz sprawdzonych Usługodawców – odwiedź serce branży ślubnej. Zapraszamy na Amoreo!

Zobacz również