Wejście

Artykuły

Bukiet ślubny – wybierz idealny dla siebie!

Bukiet ślubny – wybierz idealny dla siebie!

Z pewnością wiele przygotowujących się do ślubu przyszłych Panien Młodych rozpoczęło już poszukiwanie swojego wymarzonego bukietu. Poza dziewczynami, które mają już określoną wizję, są też takie Narzeczone, które potrzebują inspiracji i podpowiedzi. Bo jeśli chodzi o bukiet ślubny – warto rozważyć wszystkie opcje! 

Nierzadko szuka się czegoś, co będzie pasowało do stylu i klimatu ślubu oraz wesela. Dobrze byłoby, gdyby wiązanka w atrakcyjny sposób uzupełniała wygląd ślubnej kreacji. Oto różne rodzaje bukietów ślubnych! Który z nich jest Twoim idealnym?

Biedermeier

Bardzo dużo Panien Młodych decyduje się na tradycyjną, uporządkowaną formę półkuli. Florysta łączy wówczas kwiaty poprzez ułożenie tego samego gatunku w sposób tworzący kręgi. Taki bukiet ślubny wygląda świetnie zarówno w dużej wersji, jak i mniejszym rozmiarze. Rozwiązanie często przykuwające uwagę Panien Młodych rozeznających dopiero temat.

Nosegay

Absolutna klasyka w dziedzinie florystyki ślubnej. To wiązanka, w której zazwyczaj wykorzystuje się kwiaty jednego gatunku. Florysta mocno obwiązuje wówczas ich łodygi tasiemką lub wstążką. Kolejna uniwersalna propozycja – trafi do Panien Młodych, które cenią minimalizm. Pokochają go też dziewczyny, których suknia jest bardzo strojna i chcą ją zrównoważyć prostym, pięknym i romantycznym bukietem.

Bukiet ślubny kaskadowy

Kaskada, czyli – jak sama nazwa świadczy – kwiaty stwarzające wrażenie spływających. Na górze bukietu ściśle do siebie przylegają, a na dole całość się wydłuża i jest ich coraz mniej. Taka florystyczna kompozycja jest wręcz stworzona do zwiewnej sukni w stylu boho, ale lubią ją również Panny Młode w stylu glamour. Bukiet ślubny w formie kaskady jest niezwykle artystyczny i wykorzystuje się w nim rozmaite rodzaje kwiatów.

Pomander 

Bardzo rzadko spotykany bukiet ślubny w formie kuli. Przypomina odrobinę…bombkę choinkową. Taką kulę Panna Młoda trzyma w dłoni na sznurku, łańcuszku lub wstążce. Pomander można również swobodnie zawiesić na nadgarstku. Co ciekawe – znacznie częściej od Panien Młodych dzierżą go druhny! Atrakcyjnie wygląda również rozwieszony na brzegach ławek w kościele.

Composite 

Propozycja niczym z bajki! Na pierwszy rzut oka przypomina jeden, ogromny kwiat. Po bliższym przyjrzeniu się ten bukiet ślubny składa się z kilku różnych roślin. Ich płatki są ze sobą połączone, dzięki czemu tworzą iluzję całości. Composite przypadnie do gustu przede wszystkim niestandardowym Pannom Młodym, które uwielbiają być w centrum uwagi.

Bukiet ślubny hoop

Absolutny hit alternatywnych ślubów w klimacie rustykalnym lub boho. Polega na umocowaniu kompozycji kwiatowej na drewnianym lub metalowym okręgu. Panna Młoda – zamiast trzymać taki bukiet w ręce – może przewiesić go wówczas przez ramię lub nadgarstek. Opcja dla odważnych i lubiących podejmować niepopularne decyzje! 

Arm bouquet

Coś, co w języku polskim nazwać można po prostu naręczem. Ten bukiet ślubny tworzy się z kwiatów o długich łodygach, które zostają ze sobą luźno związane. Wiązankę skomponowaną w ten sposób Panna Młoda układa na swoim przedramieniu. Arm bouquet znakomicie sprawdzi się na ślubach rustykalnych czy w stylu retro. Pięknie wygląda również w zestawieniu z minimalistyczną sukienką ślubną.

Półksiężyc 

Można powiedzieć, że ta rzadko spotykana kompozycja jest…nie z tej ziemi! Bukiet formuje się w kształt półksiężyca poprzez wydłużenie wiązanki po bokach. Sprawia przez to optyczne wrażenie wąskiego i długiego. Może być asymetryczny lub symetryczny – poprzez zastosowanie długich roślin o giętkich łodygach po obu stronach.

Bukiet ślubny hand-tied 

…czyli improwizacja i brak konkretnych zasad! Bukiet ślubny hand-tied odznacza się swobodną kompozycją, w której florysta luźno związuje kwiaty i rośliny rozmaitych gatunków. Nie ma tu żadnych ograniczeń w kwestii kolorów czy limitu rozmiarowego. W sam raz dla Panien Młodych podchodzących z luzem do swojego wielkiego dnia!

Może zainteresować Cię też: Pomysły na upięcia ślubne
Planujesz swój ślub? Załóż konto w Amoreo i znajdź usługodawców!
Sprawdź również: Jak wywabić plamę z podkładu z sukni ślubnej?

Zobacz również

Komentarze (2)

Komentarze zamknięte.