Wejście

Artykuły

Dekoracje weselne w czerni? To możliwe!

Dekoracje weselne w czerni? To możliwe!

Osoby przywiązane do tradycji na samą myśl o czerni wykorzystanej w jakikolwiek sposób na ślubie i weselu chwytają się za serce i głęboko wzdychają. W takiej preferencji nie ma absolutnie nic złego! Dekoracje weselne w ciemnych odcieniach zdobywają jednak coraz większą grupę zwolenników. 

Istnieje wiele sposobów aranżacji sprawiających, że wykorzystane w dekoracji wesela czarne elementy będą wyglądać absolutnie olśniewająco. Warto przypomnieć również,  że warto postępować zgodnie ze swoją wizją i tym, co podpowiada serce – także w kwestii wystroju. Oto wskazówki, które możesz wziąć pod uwagę podczas planowania swojego wesela i jego dekoracji z ciemnej palety kolorystycznej! 

Zestaw czerń z czymś połyskliwym

…szczególnie, jeśli podobają Ci się dekoracje w stylu glamour. Kolor czarny w połączeniu ze srebrem stworzy niezwykle współczesny, odważny efekt. Również wielbiciele art deco odnajdą się w czerni – zestawiona ze złotem i wpisana w geometryczne wzory na zaproszeniach ślubnych, menu czy winietkach przywodzi na myśl Wielkiego Gatsby’ego. Jeśli obrus na stole weselnym będzie ciemny – zadbaj o srebrną lub złotą zastawę oraz sztućce. Uzyskasz w ten sposób efekt odbijania światła. Świetnie sprawdzą się też świece i lampiony, ustawione na przyozdobionym w ten sposób na takim stole.

Łamanie schematów

Jeśli wielkie wesele w marmurowej sali to nie Twój styl, a lepiej odnajdujesz się w ciemnych, minimalistycznych przestrzeniach w kameralnym gronie…to zrób po swojemu. Nawet, jeśli Twoi bliscy nie przywykli do nietypowych aranżacji, to czarne dekoracje weselne mogą wyglądać dobrze nawet wtedy, gdy nie będą równoważone przez jasne barwy. Ciemna zieleń zestawiona z czernią? Oszczędny w środkach i monochromatyczny stół weselny? Czemu nie! Pamiętaj jednak o odpowiednim oświetleniu.

Motyw greenery inny niż zazwyczaj

Ożywcza zieleń – bluszcz, pędy, liście, paprocie, trawy…Znakomicie wiemy, z czym „je się” motyw greenery, ale w przypadku rozważania czarnych dekoracji weselnych warto zdecydować się na swego rodzaju wariację na temat i przenieść greenery na…ciemną bazę stołu weselnego. Wszystkie elementy roślinne w naturalny sposób ożywią pomieszczenie i stworzą interesujący efekt.

Ciemne dekoracje weselne…i boho 

Eklektyzm, jaki niesie ze sobą styl boho pozwala na ciekawe eksperymenty. Czarna zastawa stołowa czy dywan zostaną uzupełnione przez drewno, trawę pampasową czy łuk weselny stworzony w duchu hippisowskim. Ze względu na typową dla boho nonszalancję i sporą przestrzeń do alternatywnych rozwiązań, takie twórcze, stylowe uzupełnienie może pozytywnie zaskoczyć Twoich gości. Równie atrakcyjnie wyglądać będzie ciemne wnętrze (np. materiały lub kotary powieszone na ścianach) zestawione z meblami i dekoracjami w beżach, neutralnych barwach i kolorach ziemi. 

Szczegóły wpływają na ogół

Jeśli podobają Ci się dekoracje weselne z ciemnej palety kolorystycznej, ale jednocześnie obawiasz się zbyt mrocznego efektu – pamiętaj, że drobne elementy mają szansę wpłynąć na efekt całościowy. Zdecyduj się wówczas na czerń w papeterii ślubnej – winietkach, zawieszkach na butelki, menu czy zaproszeniach. Będą one drobnym powiewem alternatywy, ale bez zbytniego szaleństwa. 

Planujesz swój ślub i wesele? Znajdź w Amoreo dekoratorów dostosowanych do Twoich potrzeb!

Może zainteresować Cię również: Whisper challenge – zabawa na Twoje wesele

Chcesz czytać dalej? Kliknij tutaj: Pomysły na podziękowania dla gości

Zobacz również