Wejście

Artykuły

Dekoracje z gipsówki na ślub i wesele

Dekoracje z gipsówki na ślub i wesele

Niepozorna i delikatna, a jednak! Gipsówka już od dobrych kilku lat towarzyszy ślubom i weselom. Pojawia się w wystroju miejsc ceremonii i sal weselnych, za każdym razem zachwycając gości. Sprawdźcie, jakie możliwości stwarzają dekoracje z gipsówki!

Czasem nadal myśli się o niej w kategoriach rośliny towarzyszącej – aktora drugoplanowego, który tylko uzupełnia wątek głównego bohatera. Tymczasem ten wyjątkowy kwiat wygląda fantastycznie również w wersji solo lub w drobnym towarzystwie róż czy piwonii. Tym razem to gipsówka gra pierwsze skrzypce! Dekoracje nabierają dzięki niej lekkości, subtelności i romantyczności. 

Dekoracje z gipsówki? Zacznijcie od łuku ślubnego!

Jeżeli planujecie ceremonię plenerową, ozdobienie miejsca zaślubin gipsówką to strzał w dziesiątkę. Wyobraźcie sobie, jak zniewalająco będzie prezentować się takie tło na zdjęciach. Niezależnie od tego, w jakim stopniu natężenia planujecie udekorować lokalizację, w której powiecie sobie „tak” – gipsówka z pewnością znakomicie wywiąże się z zadania.

Jeśli z kolei zawieracie małżeństwo w kościele, pomyślcie o prostych wiązankach przyczepionych do brzegów ławek lub wazonikach ułożonych wzdłuż dywanu.

Stwórzcie piękne kompozycje centralne

Stoły weselne są niezwykle ważnym miejscem. To przy nich toczą się rozmowy; to do nich wracają goście, by coś zjeść i odpocząć od parkietowych szaleństw. Również tutaj mogą pojawić się dekoracje z gipsówki. Spektakularne kompozycje centralne lub forma rozciągnięta na stole niczym wąż boa – wybór należy do Was.

Dekoracje z gipsówki z dbałością o detale: powitajcie gości

Tablica powitalna jest jedną z pierwszych rzeczy, którą widzą goście po przyjeździe do sali weselnej. Postawcie zatem na odpowiednie przystrojenie jej gipsówką. Świetnym pomysłem będzie także umiejscowienie w niedalekiej (ale bezpiecznej!) odległości białych świec.

Sprawcie, by goście spojrzeli w górę

Mało który kwiat nadaje się do przyozdobienia żyrandoli i lamp tak bardzo, jak gipsówka. Zdjęcia zjawiskowych, wiszących dekoracji weselnych zalewają Pinteresta. Wasze wesele też może tak wyglądać! Gipsówka stworzy nad głowami weselników iluzję ukwieconej, wielkiej chmury.

Ukwiecona Panna Młoda. Wybierzcie efektowne dodatki

Dekoracje z gipsówki to nie wszystko! Ten kwiat idealnie nadaje się także do bukietu Panny Młodej lub wpięcia we włosy. Druga opcja prezentuje się szczególnie wdzięcznie podczas ślubów w stylu rustykalnym.

Udekorujcie słodki stół i tort

Czy gipsówka może przyozdobić weselne słodkości? Oczywiście, że tak! Ustalcie ze swoją cukiernią (którą – mamy nadzieję – znaleźliście w Amoreo!) wizję tortu i słodkiego stołu. Zapewniamy, że słodkości będą wyglądać tak dobrze, że aż szkoda będzie je jeść.

Mimo to…życzymy smacznego!

Zobacz również