Wejście

Artykuły

Kolorowe wesele [CIEKAWE INSPIRACJE]

Kolorowe wesele [CIEKAWE INSPIRACJE]

Jak powszechnie wiadomo – motyw przewodni ślubu i wesela nie jest wymogiem. Pary, które się na niego nie decydują, mogą zamiast tego postawić na wybrane akcenty kolorystyczne. Wtedy to kolor staje się motywem przewodnim! Czasami jednak nie warto ograniczać się tylko do jednego czy dwóch akcentów…sami sprawdźcie, jak piękne może być kolorowe wesele. 

Nasycone, żywe odcienie to idealna propozycja dla uśmiechniętych i energicznych Par Młodych, które nie boją się ryzyka. Oto pomysły na zjawiskowe, kolorowe wesele od naszej redakcji!

Wybierzcie nietypowy kolor obrusów 

Stoły weselne to – poza parkietem – centrum weselnych interakcji. To przy nich goście jedzą, odpoczywają od tanecznych szaleństw i rozmawiają. Miło będzie zatem zapewnić im ciekawie udekorowane miejsce tych rozmów oraz spotkań.

Zaskoczcie weselników odważnym kolorem obrusów. Niebieskie, różowe, a może zielone odcienie? Wybór należy do Was. Odcień obrusa zrównoważcie spokojniejszymi kolorami (np. bielą) lub wybierzcie dekoracyjne szaleństwo i dołóżcie równie intensywne, kontrastujące dodatki.

Powitajcie gości mocnym akcentem

Tablica powitalna to pierwszy element, jaki goście napotykają na weselu. Upewnijcie się, że „witacz” zapowie im klimat Waszej imprezy. Z odważnym kolorem proponujemy zestawić czcionkę retro, np. przywodzącą na myśl lata 70. Jeżeli wolicie nieco bardziej stonowane propozycje, podpowiadamy, że kolory w bardzo naturalny sposób możecie wykorzystać w motywie florystycznym.

Rozświetlcie swoje kolorowe wesele neonami i ledonami

Neony i ledony stały się obecnie pewnym dekoracyjnym standardem; są bowiem niezwykle chętnie wybierane przez bardzo wiele Par Młodych! Ze względu na szeroki wybór i dostępność – także Wasz neon może świecić w preferowanym przez Was kolorze. W efektowy sposób wyróżni więc stół prezydialny lub przyozdobi ściankę przeznaczoną do zdjęć czy strefę chillu.

Postawcie na barwiony susz

Niezwykle ciekawe rozwiązanie, będące pewną wariacją na temat chętnie wykorzystywanego elementu dekoracyjnego. Zdarzało Wam się widywać na weselach trawę pampasową czy dmuszek, prawda? A co powiecie na wykorzystanie standardowego suszu, ale w barwionej na niespodziewane kolory wersji? Do dekoracji można nawiązać także poprzez wykorzystanie tych samych roślin w bukiecie ślubnym.

Wybierzcie wiszące girlandy

Sufitowe dekoracje nie są już uznawane za ekstrawagancję, a za kolejny element przyczyniający się do spójności przyjęcia weselnego. Kolorowe wesele niemal prosi się o kolorowe girlandy sufitowe w formie materiałów ze światełkami fairy lights czy chorągiewek, nawiązujących nieco do stylu festiwalowego. Niech powiewają nad głowami gości i w rezultacie wprawiają ich w zachwyt!

Przygotujcie krzesła weselników na prawdziwie kolorowe wesele

Zabawa kolorami może sprowadzać się do nawet najmniejszych detali! Możecie przyozdobić krzesła gości za pomocą wielokolorowych wstążek, kwiatowych wieńców czy zabawnych pomponów, bo podobno diabeł tkwi w szczegółach.

Nie bójcie się wzorów

Ciekawe wzory ożywią każdą przestrzeń – a w szczególności tę weselną! To, gdzie się znajdą (np. na obrusie, talerzach czy ściance za stołem prezydialnym) zależy od Was. Warto jednak uważnie dobierać je do kolorów. Proponujemy w tym temacie konsekwencję – wybranie jednego wzoru i trzymanie się go do aż do samego końca procesu dekoracyjnego. Zbyt dużo wzorów może stworzyć wrażenie chaosu i miszmaszu.

Wykorzystajcie kolory w swoich stylizacjach

Intensywna szminka dopasowana do kolorowego wianka? Dress code dla gości „wszystkie kolory tęczy”? A może garnitur ze śmiałym wzorem albo kolorowe skarpetki u Pana Młodego? Jesteśmy przekonane, że zarówno Wy, jak i weselnicy będziecie wspaniale prezentować się na ślubnych fotografiach, ubrani w intensywne barwy!

Rozsmakujcie się we wszystkich kolorach

…dosłownie! Poproście swoją cukiernię (być może znalezioną w Amoreo?) o przygotowanie pięknego i zgodnego z motywem kolorystycznym tortu weselnego. Taka nietypowa propozycja z pewnością pozytywnie zaskoczy uczestników Waszego wesela. Jak myślicie, ile osób trzymających się diety skusi się jednak na dokładkę?

Nadmuchajcie balony

Kolorowe wesele rządzi się swoimi własnymi prawami – nie obawiajcie się zatem wykorzystać w dekoracjach balonów! Zamiast balonowych łuków proponujemy jednak pojedyncze, transparentne balony z kolorową zawartością (np. kwiatami, lampkami, confetti). Balony ledowe mogą również z powodzeniem zastąpić zimne ognie na zdjęciach wykonywanych po zmierzchu.

Zorganizujcie strefę chillu w sam raz na kolorowe wesele

Wasi goście mogą odsapnąć od parkietowych szaleństw, ale na pewno nie od kolorów! Jeśli planujcie stworzenie strefy chillu, umieśćcie w niej przynajmniej małe akcenty kolorystyczne. W takich okolicznościach aż miło jest wypoczywać!

Zobacz również