Wejście

Artykuły

Kwiaty sezonowe na ślub i wesele

Kwiaty sezonowe na ślub i wesele

Wiele Panien Młodych pragnie, by w wymarzonym bukiecie ślubnym znalazły się kwiaty sezonowe pasujące do czasu, w którym zawierane będzie małżeństwo. Niekoniecznie wiedzą jednak, które z roślin przyporządkowane są do danego sezonu.

Przychodzimy z pomocą i podrzucamy listę kwiatów, które będą świetnie prezentować się w bukiecie ślubnym w każdym z dwunastu miesięcy. Szczególną uwagę zwracamy na kwiaty dostępne w polskich szklarniach (ale nie tylko!).

Kwiaty sezonowe na wiosenny ślub

Wiosna to piękna pora roku, w której cały świat natury budzi się do życia. Takie też będą wykorzystane w bukietach ślubnych kwiaty. Mają one w związku z tym przywoływać na myśl witalność, żywotność, świeżość.

Marzec: anemony, hiacynty, astry gałązkowe, czosnek (kule czosnkowe), frezje

Przełom marca i kwietnia: narcyzy, szafirki

Kwiecień: tulipany, gerbery, alstremeria

Maj: piwonie, bez, konwalie, lewkonie, hiacynciki hiszpańskie

Przełom maja i czerwca: róże, piwonie, groszki pachnące, ostróżki, kosaćce, jaskry azjatyckie, maki, orliki

Kwiaty na lato

Upały, słoneczne dni i sezon ślubny pełną parą. Sprawdźcie zatem, jakie kwiaty sezonowe wykorzystać na ślub zorganizowany latem.

Czerwiec: ostróżki, dzwonki irlandzkie, chabry, eustomy, niezapominajki, barszcz zwyczajny, goździki, hortensje, kąkole polne, krwawniki

Lipiec: lilie, hortensje, dzika marchew, kosmosy, dalie, rudbekia, słoneczniki, gipsówki, driakiew, jeżówki, krwiściągi, łubiny, mieczyki, nachyłki, nagietki, naparstnice, perukowce podolskie, powojniki, tawułki, tytoń, zawilce wieńcowe

Sierpień: kosmosy, dalie, cynie, róże, hortensje, nawłoć, lwie paszcze, margaretki, gipsówki, astry chińskie, floksy Drummonda, szarłaty, ślazówki letnie, tujałki, zawilce japońskie

Jesień – jakie kwiaty sezonowe do bukietu wybrać?

Są Panny Młode, które marzą o jesiennym ślubie w adekwatnych kolorach: rudościach, brązach, złocie. W związku z tym warto pamiętać, że w ślubnym bukiecie istnieje opcja wykorzystania również liści (np. klonowych), które jesienią wyglądają szczególnie pięknie.

Wrzesień: wrzosy, hortensje, kapusta ozdobna, akacje, astry, dalie.

Październik: hortensje, wrzosy, astry, chryzantemy, dalie, mikołajki alpejskie, jarzębina.

Listopad: goździki, dalie (do przymrozków), jarzębina, wrzośce, begonie, ciemierniki.

Późna jesień to także susz: dmuszki, lunarie, len, trawy pampasowe.

Zimowy bukiet Panny Młodej

Gdy pojawiają się przymrozki, Panny Młode biorące ślub w miesiącach zimowych mogą liczyć na florystyczne wsparcie. Zakres? Kwiaty obecne w kwiaciarniach oraz całoroczne. Jakie to kwiaty?

Grudzień, styczeń, luty: róże, hiacynty, ciemierniki, amarylisy, gerbery, goździki, storczyki, frezje.

Panny Młode mogą wówczas wykorzystywać – podobnie, jak w przypadku późnej jesieni – susz.

Jeżeli planujesz ślub i wesele – znajdź Usługodawców w portalu Amoreo.

Zobacz również