Wejście

Artykuły

Łuki i altany, czyli ślub w plenerze

Łuki i altany, czyli ślub w plenerze

Stało się! Powoli zbliża się Wasz wielki dzień. Macie nadzieję na piękną pogodę, bo ślub w plenerze był Waszym wspólnym marzeniem od momentu zaręczyn. Pojawia się jednak pytanie: na jaką dekorację miejsca zaślubin na wolnym powietrzu się zdecydować? 

Wiele Par Młodych nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szerokie są ich możliwości. Odpowiednio udekorowane miejsce, w którym będziecie składać przysięgę małżeńską wpływa na wygląd zdjęć z ceremonii. Warto zatem przyjrzeć się bliżej różnym rodzajom altan i łuków ślubnych, bo opcji jest wiele!

Czym chata bogata

Choć może trzeba raczej powiedzieć „czym pracownia dekoracyjna bogata”! Altana czy łuk ślubny przystrojony różnego rodzaju materiałami zestawionymi z roślinnością statystycznie przypadnie do gustu największej liczbie przyszłych Nowożeńców. Ta konstrukcja nie pozostawia żadnych wątpliwości: to tutaj odbędzie się ślub w plenerze! Przyciąga wzrok swoją adekwatną do okoliczności strojnością. 

Ślub w plenerze w stylu boho lub rustykalnym 

Ten łuk trudno nazwać łukiem, bo jest…trójkątny! Taka dekoracja miejsca zaślubin bardzo chętnie wykorzystywana jest przez Pary Młode organizujące ślub w stylu boho lub te, w których gust najlepiej wpisuje się rustykalny klimat. Najczęściej pojawia się w ciemnej, drewnianej wersji, przystrojonej różnymi rodzajami kwiatów i chętnie łączonej z trawą pampasową. 

Greenery 

Czyli dużo zieleni! Ślub w plenerze z dominującymi białymi akcentami dekoracyjnymi zostanie pięknie zrównoważony przez wykorzystanie wielu zielonych liści. Roślinność ma fantastyczną cechę nadawania bardziej żywotnego charakteru każdemu miejscu, które przyozdabia – nie inaczej jest w przypadku zaślubin na wolnym powietrzu. Altana lub łuk greenery sprawdzi się w tym celu znakomicie. 

Kwiatowa kompozycja półokrągła

Umowocowanie na klasycznym łuku ślubnym rozmaitych roślin i kwiatów tak, by sama baza łuku była niewidoczna. Ten zabieg stworzy wokół Nowożeńców niezwykły, bujny i niewątpliwie bardzo fotogeniczny łuk. Ta propozycja sprawdzi się na ślub w plenerze w bardzo ciepłe dni – różnorodność wykorzystanych roślin i kolorów przywodzi na myśl tropiki.

Retro, czyli kiedyś to było…

Dekoracja Waszej plenerowej ceremonii ślubnej nie musi ograniczać się do jednej altany czy łuku. Jeśli uwielbiacie styl dawnych lat – spróbujcie opcji nawiązującej do lat 70 i postawcie na kilka różniących się rozmiarem, wysokich łuków. Jeśli zostaną umiejscowione na dodatkowym postumencie – Wasz ślub w plenerze będzie wyglądać niczym ze starych, klimatycznych programów muzycznych. W dobrym sensie!

Światło na bohaterów dnia 

Pamiętacie nasz artykuł o oświetleniu weselnym? Łuk ślubny można przystroić nie tylko za pomocą materiałów czy kwiatów, ale również…światła! W zależności od swoich preferencji wybierzcie girlandy żarówkowe lub fairy lights. Uroda tej dekoracji pokazuje się przede wszystkim po zmroku. Wymknijcie się z fotografem ze swojego przyjęcia weselnego i zróbcie zdjęcia pod oświetlonym łukiem. Gwarantujemy niesamowity efekt!

Plażowy ślub w plenerze

Jeśli chcecie przysięgać sobie miłość z szumem fal i słonym wiatrem w tle – zastanówcie się, co w kwestii dekoracji miejsca zaślubin sprawdzi się najbardziej. Warto pamiętać, że to nietypowe miejsce na ślub w plenerze jest już dekoracją samą w sobie, dlatego warto zachować umiar.  Nasza propozycja: prosta altana przyozdobiona materiałami. W towarzystwie słońca i plażowego piasku będzie wyglądać zjawiskowo!

Szukasz dekoracji na swój ślub i wesele? Znajdź usługodawców i kup termin już dziś – w Amoreo!

Znajdź nas na TikToku: tutaj!

Zobacz również

Komentarze zamknięte.