Wejście

Artykuły

Świetlne dekoracje ślubne – pomysły

Świetlne dekoracje ślubne – pomysły

Niezależnie od tego, czy decydujecie się na wesele w sali, czy plenerowe przyjęcie – z pewnością świetlne dekoracje ślubne dodadzą uroku lokalizacji. Dobra wiadomość – opcji jest dużo! Zachęcamy do przyjrzenia się im bliżej i wybrania swojego świetlnego faworyta.

Dekoracje ślubne to nie tylko materiały, ścianki i kwiaty, ale również światło. Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się, na jaką formę oświetlenia ślubu i wesela się zdecydować. Od wybranych lampek i świateł zależy bardzo dużo – wpływają one na to, jak prezentuje się wystrój i sprawiają, że ceremonia i przyjęcie weselne są niezwykle klimatyczne. 

Girlandy żarówkowe

Takie świetlne dekoracje ślubne gwarantują oszałamiający efekt. W prosty sposób uatrakcyjniają zarówno przyjęcie weselne, jak i samą ceremonię zaślubin. Sprawdzają się w wielu miejscach, stylach i motywach, szczególnie rozwieszone przy suficie oraz zawieszone nieco niżej, nad głowami gości weselnych. 

Girlandy fairy lights 

Drobne, małe światełka. Ze względu na ich rozmiar, wielość i gęste rozmieszczenie prezentują się świetnie na zdjęciach. Dekoratorzy cenią fairy lights również za to, jak dobrze komponują się one z innymi dekoracjami, szczególnie tymi, które wykorzystują materiały i tkaniny. W związku z tym takie girlandy lub pojedyncze sznury są dobrym rozwiązaniem również w kwestii stworzenia efektownej ścianki weselnej.

Świece

Aż chciałoby się powiedzieć: „klasyka gatunku”! I faktycznie – zwłaszcza po zmroku wyglądają pięknie na stołach weselnych, gdy umieszczone są w świecznikach lub małych latarenkach. Takie dekoracje ślubne pojawiają się właściwie wszędzie! Są chętnie wykorzystywane na wielu przyjęciach: dużych i małych, mainstreamowych i alternatywnych. Szczególną rolę pełnią podczas kameralnych przyjęć weselnych z niewielką liczbą weselników: wszyscy celebrują miłość Nowożeńców, siedząc przy stole, jedząc i rozmawiając, a światła świec oświetlają ich twarze…

Świetlne dekoracje ślubne glamour

Jeśli planujecie zorganizować ślub i wesele w stylu glamour i zastanawiacie się nad odpowiednim oświetleniem, podpowiadamy: zdecydujcie się na wszelkiego rodzaju kryształowe dodatki. Żyrandole, świeczniki czy zwisające dekoracje posiadają cechę odbijania światła, która w stylu stawiającym na elegancję i blichtr będzie szczególnie cenna. Takie dekoracje ślubne w stylu glamour połączone z oświetleniem wyglądają też fantastycznie w obiektywie fotografa.

Kule i bombki 

Wszelkie okrągłe formy ze światełkami umieszczonymi w ich środku to świetny pomysł na przyozdobienie dodatkowych stanowisk na weselu. Należą do nich między innymi stolik z księgą gości, słodki stół czy strefa chilloutu na zewnątrz. Dekoracje ślubne w formie świecących bombek czy kul są nieco większe i posiadają rzadsze rozmieszczenie od – przykładowo – opisanych wcześniej fairy lights, przez co nie są trudne do samodzielnego rozwieszenia.

Dekoracje ślubne w formie ledonów i neonów

Podczas rozważań nad tym, jakie świetlne dekoracje ślubne wybrać, nie można nie wspomnieć o absolutnym hicie ostatnich lat. Tym hitem są – a jakże! – świecące napisy, które Pary Młode uwielbiają umieszczać nad stołami prezydialnymi. Taka forma dekoracyjnego oświetlenia stanowi fantastyczny sposób na dodatkowe wyróżnienie stołu, przy którym zasiadają Nowożeńcy. Często jest przyjmuje formę hasła, cytatu czy gry słownej. 

O czym warto pamiętać? 

Chociaż świetlne dekoracje ślubne są niezwykle efektownym rozwiązaniem – należy pamiętać, że bezpieczeństwo gości trzeba traktować priorytetowo. Alternatywą dla szybko nagrzewającego się szkła są lampki i światełka, których żarówki wykonane są z tworzywa sztucznego. Ten aspekt będzie szczególnie istotny na weselach, na których gościć będą małe dzieci. Żarówki LED wydzielają znacznie mniej ciepła od klasycznych żarówek – dzięki temu nikt się nie poparzy ani nie wypali sobie dziury w weselnej kreacji. Przy zachowaniu podstawowych względów bezpieczeństwa nie pozostaje nic, tylko cieszyć się swoim weselem! Dekoracje ślubne z lampek na pewno nie pozostaną niezauważone.

Szukasz ciekawych dekoracji? Zajrzyj do oferty usługodawców obecnych w naszym portalu!

Interesują Cię trendy dekoracyjne? Sprawdź, co będzie modne w tym roku!

Może zainteresować Cię też: O co zapytać florystkę przed ślubem?

Zobacz również

Komentarze (2)

Komentarze zamknięte.