Wejście

Artykuły

Podziękowania dla rodziców – nasze propozycje

Podziękowania dla rodziców – nasze propozycje

Jak w ładny sposób podziękować rodzicom na swoim weselu? To ważny moment tego dnia i z całą pewnością każda para młoda chciałaby wyrazić swoją wdzięczność jak najlepiej. Sprawdź, jakie podziękowania dla rodziców najlepiej trafią w gust – i serce! – samych zainteresowanych. 

Na samym początku warto zaznaczyć, że wszystkie sposoby odnoszą się również do osób, które pełniły w Waszym życiu rolę rodziców (choć nimi nie są). Dlatego osoby, które chcą podziękować swoim dziadkom, wujkom czy innym osobom będącym rodzicielskimi figurami, również znajdą w tym tekście wiele pomysłów na podziękowania. Śmiało z nich korzystajcie!

Film lub pokaz slajdów 

Jest to jeden z najbardziej znanych i spopularyzowanych sposobów. Pary młode bardzo chętnie sięgają po niego podczas podziękowań. Film zazwyczaj przedstawia historię pary; warto również uwzględnić w nim wszystkie rzeczy, których nauczyliście się od swoich rodziców. Możecie zamieścić też swoje zdjęcia z rodzicami z czasów dzieciństwa i/lub z późniejszych lat. Fajnym pomysłem jest również wykorzystanie piosenki, którą lubią Wasi rodzice albo fragmenty domowych nagrań, jeszcze z czasów pierwszych, średnio wygodnych w obsłudze kamer. 

List napisany specjalnie dla Waszych rodziców

Mogą być to dwa oddzielne listy lub jeden wspólny. Bardzo osobista i wzruszająca forma podziękowań dla rodziców. Jeśli nie należycie do osób szczególnie wylewnych na co dzień, warto napisać o swoich uczuciach, o których zazwyczaj nie mówicie. Często pary młode nie mają pomysłu na rozpoczęcie takiego listu. Nie obawiajcie się – możecie otworzyć go cytatem osoby, którą rodzice uważają za swój autorytet albo fragmentem utworu literackiego. Jest to wspaniała okazja do podziękowania za wszystko. Po odczytaniu listu możecie ofiarować go rodzicom w oryginalnej formie – może jako list w butelce czy zwinięty pergamin?

Podziękowania dla rodziców od muzykalnych dzieci 

Są pary kochające muzykę – zarówno te, które profesjonalnie się nią zajmują, jak i te, dla których jest ona ważna pod względem hobbystycznym. Podziękowania dla rodziców w przypadku muzykalnych nowożeńców mogą wówczas przybrać formę piosenki. Miło będzie ją napisać i wykonać wspólnie. Być może warto też spróbować dogadać się odpowiednio wcześniej z zespołem, by zagrał dla Was podkład muzyczny? Sam charakter piosenki pozostawiamy do wyboru własnego – może być ona wzruszająca, wesoła albo nawet satyryczna.

Za górami, za lasami…

Baśń to bardzo oryginalny pomysł na podziękowania dla rodziców. Na czym polega? Przed ślubem i weselem piszecie baśń, traktującą o Waszym uczuciu, Waszej relacji z rodzicami czy o dwóch rodzinach, łączących się w dniu Waszego ślubu. Uwaga! Baśń nie musi być dosłowna, możecie sięgnąć po postaci ze świata zwierząt czy innych kompletnie zwariowanych, kosmicznych światów. Pamiętajcie jednak, by symbolika nie była zbyt skomplikowana. Ważne, by każdy, kto przysłuchuje się baśni, mógł dopasować postaci do was i Waszych rodziców. Ten sposób na podziękowanie dla rodziców można połączyć z atrakcją dla gości. Baśń może zobrazować występ na żywo, taki jak pokaz taneczny czy rysowanie w piasku. Istnieje też możliwość dołączenia pięknej muzyki. 

Rodzice w popkulturze 

Popkultura jest bardzo szerokim spektrum, dającym całą masę możliwości, jeśli chodzi o sposoby podziękowań. Pomysłów jest wiele: 

  • plakat filmowy, z Waszymi rodzicami jako superbohaterami;
  • wydanie fikcyjnej gazety, poświęcone w całości Waszym rodzicom. Przykładowo – przepis na udane małżeństwo w kąciku kulinarnym;
  • twórcza parafraza do użytku własnego na bazie znanych dzieł sztuki. Poza popkulturą możecie wykorzystywać również kulturę wysoką!

Podziękowania dla rodziców: pomysły na prezenty

Sprawdźcie, jakie prezenty mogą uzupełnić Wasze podziękowania dla rodziców:

  • album na zdjęcia, fotoksiążka 
  • „kosze obfitości” – alkohol, słodycze
  • weekendowy pobyt w miejscu, które chcieli odwiedzić (dotyczy również opcji zagranicznej)
  • czas dla siebie – wizyta w spa, u fryzjera, kosmetyczki
  • personalizowane gadżety z ich imionami – poduszki, szlafroki, kieliszki…
  • obraz na płótnie namalowany na bazie wspólnego zdjęcia

Sprawdź też nasz film: Jak podziękować rodzicom?

Zobacz też: Dobra atmosfera przed ślubem – jak ją stworzyć?

Zobacz również

Komentarze (1)

Komentarze zamknięte.