Wejście

Artykuły

Konsultant ślubny: 10 powodów, dla których warto go zatrudnić

Konsultant ślubny: 10 powodów, dla których warto go zatrudnić

Kiedyś grupę zawodową zajmującą się organizacją ślubów nazywano niszową, a teraz? Konsultant ślubny nikogo nie dziwi! Jeśli na samą myśl o piętrzących się zobowiązaniach ślubno-weselnych włos jeży Ci się na głowie, być może warto oddać organizację swojego ważnego dnia w ręce profesjonalistów. 

Przygotowujesz swój ślub i wesele? Od jakiegoś czasu masz wrażenie, że Twój świat stanął na głowie, myślisz tylko o niezałatwionych sprawach i spędzasz długie godziny na przeglądaniu inspiracji i ofert? Spokojnie, ze wszystkim sobie poradzisz. Albo lepiej…ktoś inny poradzi sobie z tym zamiast Ciebie. Konsultant ślubny zajmie się całym ślubnym przedsięwzięciem i dopilnuje, by było ono zgodne z wizją przyszłej pary młodej. Oto 10 powodów, dla których warto zdecydować się na zatrudnienie wedding plannera.

Wszystko na tip-top

Konsultant ślubny może rozpocząć współpracę z przyszłą parą młodą w momencie, gdy ta załatwiła już kilka spraw (przykładowo wybrała salę). Zdarza się jednak, że jego praca zaczyna się od samego początku…czyli właściwie od zera. 

Stąd korzyść jest w tym przypadku bardzo oczywista i podstawowa. Jeśli decydujesz się na usługi wedding plannera, możesz mieć pewność, że całość planowania i koordynacji ślubno-weselnej przebiegnie gładko, z przygotowaniem na wszystkie możliwe problemy. Oznacza to tym samym dopięcie przedsięwzięcia na ostatni guzik.

Twoja praca nie ucierpi 

Odnosisz sukcesy zawodowe i jesteś dumna ze swojej kariery? Spędzasz w pracy dużo czasu, bo wymaga ona poświęceń? Jeśli nad przygotowaniami do Twojego ślubu czuwać będzie konsultant ślubny, nie musisz się obawiać żadnych zaległości. Wedding plannerzy są profesjonalistami gotowymi na każdą ewentualność, toczenie rozmaitych bojów i rozwiązywanie problemów, które potencjalnie mogą pojawić się podczas planowania i realizacji kolejnych zadań.

Współpraca z konsultantem ślubnym sprawia, że zaoszczędzasz bardzo dużo czasu. Dlaczego? Bo to właśnie wykwalifikowany profesjonalista realizuje dla Ciebie to, co umie najlepiej, a czego musiałabyś się podjąć sama. Powiedzmy sobie szczerze – wizja wymarzonego ślubu i wesela jest miła, ale urzeczywistnianie jej bywa mozolne. To prawie jak druga praca!

Wesele w stylu…no właśnie, jakim?

Konsultant ślubny wie o branży ślubno-weselnej wszystko. I ciągle przyswaja nowe informacje! Ta praca to jednak nie tylko planowanie, organizowanie czy koordynowanie. To również kreatywność, twórczy zmysł i oryginalne pomysły. Stąd, po odpowiednim przegadaniu sprawy z parą młodą, konsultant może podpowiedzieć motyw przewodni ślubu i wesela. Coraz więcej par decyduje się na motywy kolorystyczne albo dopasowane do odpowiedniej epoki (np. wesele w stylu lat 20.). Zdarza się jednak, że narzeczeni nie potrafią dokładnie określić, jaki styl by ich zadowolił, albo mają pewne chaotyczne wizje, które wedding planner musi poskładać w całość.

Dlatego też możesz być spokojna – jeśli marzysz o oryginalnym, wpisującym się w Twój gust motywie przewodnim, wedding planner na pewno przedstawi Ci interesujące opcje.

Konsultant ślubny w świecie trendów

Lubisz być na czasie i wiedzieć, co w trawie piszczy, ale o branży ślubnej nie masz zielonego pojęcia? Nic nie szkodzi! Wedding planner zawsze trzyma rękę na pulsie – zresztą, jedną z głównych rzeczy, bez których nie może obejść się w swojej pracy, jest znajomość trendów. Czerpiąc ze swojej wiedzy na ten temat, konsultant ślubny jest w stanie podpowiedzieć Ci najbardziej wpisujące się w aktualne tendencje rozwiązania.
Jego rola nie ogranicza się zatem wyłącznie do planowania i czuwania nad przebiegiem ślubu. To również osoba znająca branżę i jej trendy od podszewki. Może zatem pomóc Ci w kwestii rozwiązań kreatywnych i wybrać pasujących do motywu przewodniego usługodawców, zajmujących się estetyczną stroną ślubu (papeteria ślubna, kwiaty, dekoracje).

Miliony monet? Niekoniecznie!

Jednym z mitów dotyczących pracy wedding plannera jest przekonanie o konieczności zapewnienia na ślub nieproporcjonalnie drogich do Twojego budżetu usług. Nic bardziej mylnego! W parze ze znajomością branży weselnej idzie umiejętność zarządzania budżetem. Zdarza się, że pary decydujące się na samodzielną organizację nie potrafią precyzyjnie oszacować kosztów.
Tymczasem konsultant ślubny tworzy budżet dostosowany specjalnie do klienta. Pilnuje, by nie doszło do nieprzyjemnego zaskoczenia związanego z przekroczeniem budżetu w trakcie załatwiania zaplanowanych spraw. Często też podpowiada, na czym warto zaoszczędzić, a w co warto zainwestować większą kwotę. Dlatego spokojnie – wedding planner nie naciągnie Was na wydatki ponad miarę. Za to dopasuje budżet tak, by był idealnie na Waszą kieszeń!

Konsultant ślubny – oaza spokoju

Przygotowania do ślubu i wesela mogą oznaczać nerwy i stres. Przecież każda para młoda chce, by był to jeden z najpiękniejszych dni w życiu! Również w sytuacjach wymagających stoicyzmu warto mieć przy sobie dobrą wróżkę. Z tym, że dobra wróżka to nasz konsultant ślubny.

Ponieważ jest ekspertem od rozwiązywania wszelkich możliwych problemów, musi mieć w sobie również spory spokój ducha. To cecha niezbędna w momencie, w którym pojawia się problem, a para młoda zaczyna się tym stresować! W czasie całej Waszej współpracy wedding planner pełni dodatkową funkcję – jest Waszym kumplem albo kumpelką. Wspiera dobrym słowem na każdym etapie przygotowań i podczas koordynacji ślubu i wesela. Szczęśliwa para młoda jest świadectwem pracy konsultanta!

Lot na trasie para młoda – usługodawcy

Konsultant ślubny podejmuje w swojej pracy nie lada wyzwanie: jest pośrednikiem pomiędzy planującą ślub parą młodą, a usługodawcami. Uwaga! Oznacza to nie tylko fachową pomoc w dobraniu usług z branży ślubno-weselnej. To również podpowiedzi dotyczące podpisywania umów, czasu oczekiwania na realizację danej usługi, a także negocjowanie z usługodawcami cen.

Praca wedding plannera jest jak długi lot samolotem. Konsultant jako pilot musi zadbać o to, by wizja ślubu przeniosła się z głowy pary młodej do rzeczywistości – między innymi przy zapewnieniu znakomitej jakości usług.


Dostępność – słowo klucz 

Wedding planner nie jest osobą, która przestaje odbierać telefon po godzinie 17. To praca charakteryzująca się niestandardowymi ramami czasowymi. Zdarza się, że tuż przed ślubem konsultant jest dostępny dla pary młodej w godzinach, które osoba przyzwyczajona do trybu 9-17 określiłaby jako kosmiczne. Zwróćmy jednak uwagę na specyfikę zawodu. 

Konsultant ślubny oferuje Ci nie tylko swoje doświadczenie, profesjonalizm i know-how. Jeśli decydujesz się na powierzenie profesjonaliście organizacji i koordynacji swojego ślubu, możesz być pewna, że w obliczu niespodziewanego problemu nie powie „proszę zadzwonić po weekendzie”. Ta dostępność przekłada się również na Twoje zadowolenie i spokój ducha.


Wycieczka krajoznawcza z konsultantem

Praca wedding plannera jest bardzo mobilna. Jeśli obawiasz się, że Wasza współpraca będzie opierać się wyłącznie na suchym kontakcie przez telefon – mylisz się! Twój konsultant ślubny nie opuści Cię nawet na krok, sprawiając, że przejście przez całe przygotowanie uroczystości będzie ciekawe i w miarę możliwości przyjemne. 

Dlatego będzie wspólnie z Tobą uczestniczyć we wszelkich wizjach lokalnych, oglądaniu sali bądź obiektu na wesele. Będzie również spotykać się z usługodawcami w celu poczynienia niezbędnych ustaleń.

Konsultant ślubny: Wielki Brat

W dniu Twojego ślubu i wesela wedding planner nie rozpływa się nagle w powietrzu; nie znika jak kamfora. Wręcz przeciwnie. W wielki dzień – planowany przez bardzo długi czas razem z parą młodą – konsultant ślubny staje się kimś w rodzaju nadzorcy. Jego zadaniem jest dopilnowanie gładkiego przebiegu ślubu i wesela. Sprawuje zatem dyskretny nadzór nad przebiegiem całej uroczystości. I – oczywiście – gasi ewentualne pożary. Te metaforyczne, rzecz jasna.

Oko Wielkiego Brata, którym w dzień Twojego ślubu jest wedding planner, wyłapie wszystkie nieprawidłowości, braki i małe detale do poprawki. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej! Zatrudnij konsultanta ślubnego i ciesz się swoim ślubem bez stresu.

Zobacz również

Komentarze (1)

Komentarze zamknięte.