Wejście

Artykuły

Plan stołów weselnych – zrób go sama!

Plan stołów weselnych – zrób go sama!

Piękne tablice i plany stołów to nieodłączne elementy wesela. Witają gości już przy wejściu i informują każdego z nich o przypisanym miejscu. Przygotowaliśmy dla Was plan stołów weselnych, który możecie zrobić sami! Oto nasza lustrzana propozycja.

W tej instrukcji znajdziecie jedną z wielu możliwości samodzielnego wykonania planu stołów weselnych. Jest ona przyjemna i łatwa do zrobienia, a efekt – fantastyczny!

Potrzebne materiały:

 • nożyczki
 • marker kredowy
 • drucik florystyczny
 • dużo zielonych liści (np. bluszcz, paprocie), najlepiej świeżych, prosto z ogrodu 🙂 
 • lustro, najlepiej prostokątne

Plan stołów weselnych – krok po kroku

 1. Przygotuj swoje lustro. Pamiętaj, by było umyte! Wszelkim zaciekom mówimy „nie”!
 2. Na samej górze lustra umieść za pomocą markera kredowego swój nagłówek. Może brzmieć on po prostu „witamy”. Pod nagłówkiem napisz Wasze imiona i datę ślubu. Uwaga – przed przystąpieniem do tego DIY warto poćwiczyć kaligrafię!
 3. Przejdź do rozpisywania planu stołów. Wszystkie stoły oznacz numerami (np. „Stół 1”). Proponujemy, by stoły rozpisywane były tzw. „wężykiem” – zaczynając od stołu pierwszego tuż pod nagłówkiem po lewej stronie, przez stół drugi nieco niżej po prawej, po stół trzeci znów po lewej…
 4. Pod każdym numerem rozpisz nazwiska gości do niego przypisanych. Zrób to, używając prostych kropek, myślników czy gwiazdek. W ten sposób plan stołów weselnych będzie klarowny i czytelny.
 5. Pomyśl, jak zestawić ze sobą rośliny i jak rozmieścić je na ramie lustra.
 6. Za pomocą drucika florystycznego zwiąż ze sobą wybrane rośliny i przytwierdź je do ramy lustra.

Jak zrobić plan stołów weselnych, jeśli piszę jak kura pazurem?

Spokojnie – to nie jest powód do zmartwień! Jeśli żadne z Was nie może pochwalić się pięknym, artystycznym charakterem pisma, wydrukujcie wybraną czcionkę i użyjcie kalki do odrysowania ich na szkle. Możecie też poprosić o to zaprzyjaźnioną osobę, która pięknie kaligrafuje. Być może to Wasz przyjaciel, kumpela albo ktoś z rodziny? Jeśli zgodzi się na pomoc w zrobieniu Waszego planu, pamiętajcie o odpowiedniej walucie! Odwdzięczcie się i zapłaćcie w tym, co dana osoba najbardziej lubi. Dobre wino? Pyszna czekolada? 🙂

Zerknij również na naszą instrukcję wideo – tutaj!

Zobacz również