Wejście

Artykuły

Upięcia ślubne – propozycje

Upięcia ślubne – propozycje

Upięcia ślubne to jeden z dylematów z którym mierzy się przyszła panna młoda. Jaką fryzurę dobrać? Podpowiadamy!

Każda kobieta w dniu ślubu chce wyglądać najpiękniej. Nie ulega wątpliwości, że oprócz sukni czy makijażu integralną część całej stylizacji stanowi upięcie włosów. Inspiracji znaleźć można naprawdę wiele, ale czy każda proponowana lub wymarzona fryzura jest odpowiednia dla naszych włosów? Jakie są najpopularniejsze upięcia ślubne i co w ogóle warto o nich wiedzieć?

Fryzura na ślub – najważniejsze informacje

Widziałaś na Instagramie najpiękniejsze według ciebie upięcie ślubne, pomyślałaś “chcę mieć podobne”, bierzesz zdjęcie do fryzjera i oczekujesz odwzorowania. Teoretycznie nie ma w takim podejściu nic złego, ale wiele zależy od tego jakie upięcie ci się spodobało i czy jest ono odpowiednie dla twoich włosów. Z upięciami ślubnymi w niektórych przypadkach jest trochę tak jak z pięknymi, wyretuszowanymi sylwetkami modelek z pierwszych stron gazet – bywa, że je chcemy, ale choćbyśmy nie wiadomo jak ćwiczyły i się starały nie jesteśmy w stanie ich odwzorować, bo są… nierealne.:)

Dlaczego zatem w przypadku fryzur możemy mieć podobne odczucie? A no dlatego, że każda struktura włosa jest inna. Jak dobrze wiecie, każda z nas ma inne włosy – gęstsze, rzadsze, podatne na kręcenie, proste, falowane, sztywne, “lejące się” itd. mało tego: różnimy się typem urody, kształtem twarzy, głowy (a to również ma wpływ na ogólny wygląd upięcia). Nie każda fryzura będzie dobra dla naszych włosów, dlatego najlepiej będzie, jeżeli wybierając się do fryzjera spróbujecie poszukać kilka różnych inspiracji i skonsultujecie je ze swoim fryzjerem indywidualnie. 

Koloryzacja, ścięcie a wesele?

Upięcie ślubne zależne powinno być także od dodatków, których planujesz użyć – mamy tutaj na myśli diademy, welony, spinki ślubne, wianki itp. Tego typu dodatki również determinują rodzaj upięcia ślubnego. 😉 Fryzura to element całej stylizacji, powinna pasować również do sukni ślubnej, do jej stylu. 

Najbardziej jednak upięcie ślubne pasować powinno do CIEBIE. Jeżeli nie czujesz się w danej fryzurze, mimo, że teoretycznie to ta wymarzona – odpuść, spróbuj czegoś innego. Najlepiej byłoby skorzystać z możliwości oferowanej przez fryzjerów i stylistów, a mianowicie z próbnej fryzury ślubnej. Jest to dodatkowy termin spotkania, który umawiacie jeszcze przed ślubem, aby móc wypróbować dane upięcie. Takie spotkanie bardzo wiele może zweryfikować i z pewnością sprawi, że unikniesz w ten sposób dodatkowych nerwów w dniu ślubu. 

Bardzo często pojawiającym się pytaniem dotyczącym włosów na ślubie jest kwestia koloryzacji, podcięcia lub doczepiania włosów. Tego typu zabiegi lepiej zrobić wcześniej, jeśli są konieczne. Włosy ścięte krótko przed ślubem będą układać się zupełnie inaczej niż przed ścięciem, dlatego najlepiej przy tego typu działaniach indywidualnie skonsultować się z waszym fryzjerem.

Upięte czy rozpuszczone?

Wielu stylistów fryzur podkreśla, że upięcia ślubne są znacznie bardziej wygodne. Ślub i wesele trwają dosyć długo (w zamyśle do białego rana :)), włosy ułożone zwykle rano lub bliżej południa nie będą wyglądać tak samo po kilku godzinach życzeń, tańców i innych aktywności. Dołóżmy do tego niesprzyjającą pogodę – deszcz, dużą wilgotność powietrza itp. każde włosy reagują inaczej, ale umówmy się – niepogoda zwykle nie jest na ich korzyść. Dlatego też upięcia ślubne wiodą prym przy wyborze fryzury ślubnej, choć fryzury z rozpuszczonymi włosami są bardzo urokliwe i naturalne.

Decyzja zawsze należy do przyszłej panny młodej, ale warto jednak uwzględnić przy niej rady fachowców. Zdarzają się sytuacje, w których panna młoda bardzo chce rozpuszczone, pofalowane włosy, a po kilku godzinach te fale wyglądają hm, jak nie fale. 😉 Frustracja, ciągłe poprawianie włosów, przecież nie o to w tym chodzi. Powinno być wygodnie! Niektóre panny młode decydują się na upięcia na ślubie, a np. podczas sesji ślubnej pozostają przy rozpuszczonych włosach. Jest to rozwiązanie godne kompromisu! 🙂

Upięcia ślubne – inspiracje 

Prezentujemy Wam kilka inspiracji najpopularniejszych upięć ślubnych. Być może któryś z pomysłów przypadnie Wam do gustu. 🙂

Upięcie we francuskim stylu

Bardzo romantyczne, delikatne i klasyczne upięcie. Pasuje do różnych stylów ślubów, sukni i dodatków. Można je dostosować zarówno do długich jak i nieco krótszych włosów. 

Kucyk ślubny

To upięcie może nie zdać egzaminu u każdej kobiety, sprawdzi się najlepiej przy długich włosach. Jest to romantyczne upięcie włosów bazujące na tradycyjnym “kucyku”.  

Upięcia ślubne : “Syreni warkocz” 

To bardzo spektakularne upięcie włosów, z pewnością również najlepiej wyglądać będzie na długich włosach. 

Upięte fale

To klasyczne upięcie lekko pofalowanych wcześniej włosów. Fryzura wygląda bardzo delikatnie, pasują do niej różne dodatki w postaci np. spinek. 

Upięcia ślubne: Wysoki kok

Wysoki, subtelny kok z pewnością idealnie skomponuje się np. z diademem (jeśli taki planujecie), ale także z innymi dodatkami. Kok upięty w luźny sposób dodaje niesamowitego uroku!

Upięte –  rozpuszczone 

Czyli rozwiązanie pół na pół. 🙂 Część włosów jest lekko podpiętych, reszta np. pofalowana. Fryzura sprawdza się również dla krótkich włosów. 

Pamiętajcie, nieważne jaką fryzurę wybierzecie macie czuć się w niej dobrze i komfortowo. To Wasz dzień! Niech źle podkręcony lok tego nie zepsuje 🙂

Zobacz także: Nerwy przed ślubem

Zobacz również

Komentarze zamknięte.