Wejście

Artykuły

Jakie pudełko na obrączki wybrać?

Jakie pudełko na obrączki wybrać?

Wśród dodatków i akcesoriów na dzień ślubu prym wiedzie pudełko na obrączki. Choć jego zawartość jest niezmiernie ważna pod kątem symbolicznym, to wiele Par poszukuje też idealnego opakowania, dopasowanego w stu procentach do stylu ślubno-weselnego oraz osobistego gustu.

W kontekście poszukiwania inspiracji na pudełko na obrączki warto wskazać, że skala możliwości i opcji jest ogromna. Jeśli nie potraficie się zdecydować, co podoba się Wam najbardziej – podsuwamy usystematyzowaną rozpiskę!

Pudełko na obrączki z mchem 

Klasyczna propozycja, chętnie wybierana przez Pary Młode przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Połączenie drewnianego pudełka i mchu świetnie sprawdza się przede wszystkim podczas ślubów w stylu boho oraz ceremonii w klimacie rustykalnym. 

Pudełko na obrączki w mchem.

Poduszka 

Wyobraźcie sobie: miejsce Waszego ślubu i wesela jest przyozdobione dekoracjami w kolorach bieli i złota, zaraz przystępujecie do przysięgi i zbliża się do Was pięknie ubrany, dziecięcy pomocnik lub pomocniczka, dzierżąc obrączki na poduszeczce. Wspaniała wizja, prawda? Pudełko na obrączki w formie poduszki znakomicie wpisze się w ślub glamour. 

Pudełko na obrączki w formie poduszki.

Ceramiczny talerzyk 

Kto powiedział, że pudełko na obrączki koniecznie musi mieć formę zamykanej skrzyneczki? Jeśli Wasz ślub organizowany jest na luzie, w mniej formalnym lub alternatywnym duchu – Wasze obrączki mogą czekać na swoją wielką chwilę na ceramicznym talerzyku. Propozycja dla wielbicieli klimatów rustykalnych i cottagecore.

Pudełko na obrączki, a raczej...talerzyk na obrączki.

Geometryczne pudełko na obrączki

Zabawa formą i nawiązania do architektonicznej dyscypliny. Pudełka wykorzystujące trójwymiarowość i geometrię to rozwiązanie dla nowoczesnych Par. Taka geometria może zostać wykorzystana również podczas zaślubin w stylu art deco lub Wielkiego Gatsby’ego. Jeśli połączymy ją z mchem – miłośnicy boho i klimatu rustykalnego będą zachwyceni!

Geometryczne pudełko na obrączki.

Na dwa serca

…i dwa palce serdeczne! Są Pary, które rezygnują z tradycyjnych rozwiązań. Rozbijają więc jedno pudełko na…dwa pojemniki. Taka opcja jest dość praktyczna: jeśli decydujecie się na identyczne obrączki, w nerwach i ekscytacji nie założycie wówczas własnej obrączki na palec drugiej połówki!

Pojedyncze pudełko na obrączki.

Pudełko na obrączki w formie gniazdka

Gniazdko na Wasze ślubne obrączki możecie wykonać samodzielnie za pomocą naturalnych materiałów, czyli gałązek, kwiatów lub juty. Wygląda bardzo efektownie i nietypowo, zatem takie gniazdko może przypaść do gustu Parom Młodym, które kochają naturę.

Pudełko na obrączki w formie gniazdka.

Las w słoiku 

Chociaż jest to prezent chętnie wręczany rodzicom podczas podziękowań – może sprawdzić się on również jako pudełko na obrączki! Zaczepcie je o którąś ze sztywnych roślin, znajdujących się w skrzynce. Pamiętajcie, że słoik czy skrzynka, w których trzymane będą obrączki, nie mogą być zbyt wysokie – łatwy dostęp to w tym przypadku podstawa.

Może zainteresować Cię też: Jak wybrać obrączki ślubne?
Szukasz Usługodawców na ślub i wesele? Odwiedź nasz portal Amoreo!

Zobacz również