Wejście

Artykuły

Pierścionek zaręczynowy – rodzaje szlifów

Pierścionek zaręczynowy – rodzaje szlifów

Pierścionek zaręczynowy to gorący temat dla świeżo upieczonych Narzeczonych lub tych, które dopiero się go spodziewają. Rodzajów jest mnóstwo i jest to bez wątpienia mocno zakorzeniony już w kulturze symbol rozpoczęcia przygotowań do ślubu i zakończenia etapu randkowania lub nieformalnego partnerstwa.

Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej. Jaki pierścionek zaręczynowy jest Twoim wymarzonym? Zerknij na rodzaje szlifów kamieni w pierścionkach i pokaż je swojej drugiej połówce – sprawdź, jak dobrze zna Twój gust!

Szlif okrągły 

Prawdopodobnie najpopularniejsza forma, noszona na palcu przez wiele przyszłych Panien Młodych. Zadaniem okrągłego szlifu jest wydobycie maksymalnego błysku z kamienia, który poddawany jest obróbce. Ten pierścionek zaręczynowy cieszy się niesłabnącym powodzeniem i zdecydowanie można nazwać go uniwersalnym.

Princessa

Spieszymy z wyjaśnieniem specjalnie dla wszystkich zaskoczonych: dokładnie tak! Princessa to nie tylko fason sukni ślubnej! To także pierścionek zaręczynowy z kamieniem oszlifowanym na kwadratowo. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią zarówno klasykę, jak i niestandardowe rozwiązania.

Szlif gruszkowy 

Szlifowanie kamienia w pierścionku w ten sposób jest również znane pod nazwą „łezka”. Bardzo elegancka propozycja. Ma ona podobno odznaczać się znakomitym odbijaniem światła. Taki szlif doceniany jest przez „stare dusze” – narzeczone, które uwielbiają styl starych lat i planują ślub w klimacie vintage/retro. 

Markiza

Zastanawia Was, skąd ta oryginalna nazwa? Już tłumaczymy! Ten szlif miał zostać podobno stworzony w celu odzwierciedlenia kształtu ust faworyty Ludwika XV – markizy de Pompadour. Pierścionek zaręczynowy z kamieniem oszlifowanym w ten sposób odznacza się owalem o ostro zakończonych końcach i bez wątpienia przyciąga uwagę. 

Szlif szmaragdowy

Nieco podobny do opisanej powyżej princessy. Warto jednak znać różnicę! Szlif szmaragdowy jest prostokątem o zaokrąglonych, ściętych brzegach. Bardzo często wykorzystuje się go w pracy przy kolorowych oraz odznaczających się sporym rozmiarem kamieniach. 

Pierścionek zaręczynowy-serce

Bardzo dosłowny i nawiązujący do miłości. Chociaż nie jest aż tak popularny, jak przykładowo szlif okrągły, to bez wątpienia również znajdzie swoje zwolenniczki. Wykorzystywany najczęściej w kamieniach o ciepłym zabarwieniu – różowym, czerwonym, pomarańczowym.

To, co w środku 

Podczas rozmów dotyczących tego tematu warto pamiętać, że pierścionek zaręczynowy to symbol zaręczyn. Materialna rzecz mająca odzwierciedlać zobowiązanie i miłość dwóch osób. Przy całym uznaniu niezwykłej sztuki jubilerskiej, a także fakcie, że to po prostu przyjemny temat, nie zapomnijmy o najważniejszym…czyli tym, co w środku. O miłości i uczuciach – wszystkich rzeczach w kontekście ślubu i wesela najważniejszych!

Planujesz ślub i wesele? Załóż konto w Amoreo i znajdź idealnych Usługodawców!
Może zainteresować Cię też: Jakie obrączki wybrać?
Odwiedź nas na Instagramie: TUTAJ!

Zobacz również

Komentarze (2)

Komentarze zamknięte.