Wejście

Artykuły

Prezent na ślub zamiast kwiatów

Prezent na ślub zamiast kwiatów

Zdarza się, że coraz więcej Par decyduje się na pewną prezentową alternatywę – daje znać w zaproszeniu lub umożliwia gościom decyzję, jaki prezent na ślub zamiast kwiatów podarować przyszłym Małżonkom na nową drogę życia. Prześledźmy zatem wszystkie możliwości, które mają goście weselni w tej kwestii.

Pamiętajmy, że w momencie, w którym Nowożeńcy jasno określają, co woleliby zamiast kwiatów – zachowaniem w dobrym tonie będzie dostosowanie się do tego życzenia. Jeżeli jednak podarunkowych opcji jest nieco więcej lub w ogóle nie są one odgórnie określone, wybór może stanowić dla gości sporą zagwozdkę.

Klasyczne rozwiązanie: wino

Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych opcji. Warto dowiedzieć się przed obdarowaniem Pary Młodej, jakie ma ona preferencje w kwestii wina i jaki jego rodzaj pija najchętniej. Sprawa jest oczywiście ułatwiona, jeśli Nowożeńcy lubią…wszystko. Istnieje również możliwość dodania do butelki dwóch stylowych kieliszków – wówczas Nowożeńcy otrzymają cały zestaw.

Książki jako prezent na ślub zamiast kwiatów

Oczytanej Pary Młodej nic nie ucieszy tak bardzo, jak kolejna znakomita lektura. To także przedmiot, który umożliwia umieszczenie w nim pięknej, wzruszającej dedykacji prosto z serca. Idealna opcja dla moli książkowych.

Zdrapki

Ten zamiennik kwiatów od lat cieszy się niesłabnącą popularnością! Jeśli obdarowanej Parze Młodej dopisze szczęście, podarunek może stanowić pewne uzupełnienie koperty.

Dobry uczynek

Jeżeli Narzeczeni sobie tego życzą – spełnijmy tę prośbę! Karma dla schroniska? Zabawki dla domu dziecka? Wpłata na wybraną fundację? Dobre gesty mają ogromne znaczenie.

Sentymentalny prezent na ślub zamiast kwiatów: album lub fotoksiążka

Para Młoda to najbliżsi przyjaciele? A może krewni, z którymi pozostajemy w dobrych relacjach? W dniu ślubu pokażmy, ile dla nas znaczą. Zamiast kwiatów ofiarujmy im album, który umożliwi im powrót do pięknych, spędzonych wspólnie chwil.

Akcesoria do domu

Należy przyznać, że to opcja dla gości doskonale znających gust Nowożeńców. Na tego typu prezent na ślub zamiast kwiatów sprawdzi się stylowy wazonik, pudełko na biżuterię czy misa na owoce i warzywa.

Biżuteria

Identyczne, plecione bransoletki albo personalizowane nieśmiertelniki na szyję. A może broszka i spinki do mankietu utrzymane w tym samym stylu? Pomysłów jest dużo. Warto, by elementy biżuterii podarowanej zamiast kwiatów były ze sobą spójne.

Gry planszowe i puzzle

Planszówki przyciągają od jakiegoś czasu wielu nowych miłośników. Może należy do nich również Para Młoda? Sporą popularnością cieszą się też puzzle, idealne na długie wieczory, spędzane przy kubku herbaty w domu.

Personalizowane szlafroki

Podarunek idealny na leniwe, wolne poranki. Dodajmy, że to niezwykle fotogeniczny, „instagramowy”, domowy przyodziewek – Nowożeńcy z pewnością będą zachwyceni. Dzięki personalizacji tego podarunku (poprzez wyszyte inicjały lub naprasowane imiona/ksywki na plecach), całość nabierze indywidualnego charakteru.

Ciekawy prezent na ślub zamiast kwiatów: wspólne doświadczenie

Wyjazd tylko we dwoje, wypad do spa albo skok ze spadochronem. Doświadczenie jako prezent na ślub zamiast kwiatów nie tylko zaskoczy obdarowanych, ale i pozwoli im zadbać o związek w ciekawy sposób.

Planujesz ślub i wesele? Odwiedź portal Amoreo i znajdź najlepszych Usługodawców!

Zobacz również