Wejście

Artykuły

Po co nam wedding planner?

Po co nam wedding planner?

Oglądaliście kultową komedię romantyczną “Powiedz tak” z Jennifer Lopez i Matthew McConaughey? Już tam mieliśmy do czynienia z zawodem wedding plannerki. Czyli… kim właściwie? Wedding planner to inaczej konsultant ślubny lub organizator ślubów. To zawód, który zyskuje na popularności, również w Polsce. Dlaczego?

Osoba, której powierza się zadanie organizacji ślubu, zwykle dysponuje swoją bazą usługodawców, pracuje z osobami na których warto polegać i którzy nie zawodzą. Para Młoda nie kupuje “kota w worku”. Usługodawcy są zwykle sprawdzeni i posiadają pozytywne rekomendacje. Wedding planner podąża za trendami w branży ślubnej, budując swoje doświadczenie, wykorzystuje wiedzę zdobytą wcześniej i dba o szczegóły uroczystości – tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Oszczędność czasu

Organizacja ślubu oraz wesela to (nie da się ukryć) dosyć czasochłonne i pracochłonne zajęcie. Szczególnie, jeżeli Parze Młodej zależy na jakimś konkretnym motywie przewodnim lub stylu. Liczba inspiracji, usług, treści poświęconej tematyce ślubnej jak dobrze wiecie, jest całkiem pokaźna 🙂 Potrzeba sporo wysiłku, aby zaplanować wymarzony ślub. Wedding planner pomoże zapanować nad czasem – nie tylko podczas przygotowań, ale także podczas samej uroczystości. 

praca wedding plannera

Ten jeden dzień a wedding planner

Dzień ślubu zwykle bywa stresujący – zarówno dla Pary Młodej jak i dla najbliższej rodziny. Wiele kwestii może umknąć uwadze, można o czymś zapomnieć, zdarzają się też różne sytuacje awaryjne…  i wtedy na ratunek przybywa wedding planner. Dopilnowanie wielu rzeczy na miejscu, w dniu uroczystości  z pewnością da ulgę Parze Młodej i bliskim. 

młoda para - wedding planner

Wsparcie

Wedding planner to nie tylko osoba, która organizuje ślub i wesele. To osoba, która okazuje swoje wsparcie nie tylko przy wyborze koloru bukietu ślubnego czy sukni ślubnej… To ktoś, kto pomoże Wam przeżyć ten wyjątkowy dzień najpiękniej jak tylko można, bez stresu i niepotrzebnych negatywnych emocji. To ktoś kto subiektywnie oceni, doradzi i prawdziwie wesprze.

Decydując się na wedding plannera pomagacie sobie nawzajem – szczególnie jeśli np. mieszkanie poza granicami Polski, a ślub planujecie w kraju. Jeżeli planujecie skorzystać z usług wedding plannera, dobrze jest jeśli minimum na rok przed datą ślubu zarezerwujecie sobie termin u wybranego konsultanta, co pozwoli na spokojne przygotowanie do TEGO dnia. 🙂

Zobacz również