Wejście

Artykuły

Jesienny ślub. Pomysły i inspiracje

Jesienny ślub. Pomysły i inspiracje

W wierszu Ewy Lipskiej, znanym szerszej publiczności w muzycznej interpretacji Grzegorza Turnaua, sierpień zawsze dojrzewa na drzewach. Ale gdy już dojrzeje…przychodzi wrzesień, otwierający nowy etap w roku. I chociaż to lato niepodzielnie dzierży palmę pierwszeństwa, będąc dla branży ślubnej najbardziej owocnym czasem, jesienny ślub także może intrygować i przyciągać pary chcące się pobrać.

Jesień niesie ze sobą pewien dualizm. Z jednej strony jest złota, żywa, jeszcze ciepła. Zachwyca kolorami i rozdmuchuje grzywki Panien Młodych rześkim wiatrem. Z drugiej – nostalgiczna i nawet nieco melancholijna aura charakterystyczna dla tej pory roku wcale nie musi być jej wadą. Pary Młode planujące jesienny ślub we wrześniu, październiku czy nawet zwiastującym już krótkie i zimne dni listopadzie mają szansę wykorzystać tę cechę na swoją korzyść, czyniąc z pory roku motyw przewodni.

Paleta kolorystyczna

To prawdopodobnie najbardziej oczywista do zagospodarowania paleta kolorystyczna! Złoto, rudości, brązy, zielenie czy żółcie zrównoważone jasnymi i neutralnymi odcieniami z pewnością przypadną do gustu przede wszystkim miłośnikom stylu boho. W końcu często wykorzystuje on kolory ziemi i beżowo-brązowawe tony.

Jesienny ślub a połączenie z konkretnym stylem

Chociaż wspomniane wcześniej boho dobrze wpisze się w motyw jesieni, to wcale nie jest ono obowiązkowe. Równie dobrze sprawdzi się styl rustykalny oraz motyw vintage. Odpowiednia aranżacja sprawi, że nawet styl glamour świetnie zaprezentuje się w jesiennym wydaniu – warto natomiast zaznaczyć, że ta interpretacja może być trudniejsza od wcześniej wymienionych.

Dekoracje i kwiaty

Jesienny ślub stwarza wiele możliwości pod kątem dekoracyjnym. Warto wykorzystać wobec tego naturalne materiały: liście i szyszki (świetnie sprawdzą się jako winietki). Pary Młode pobierające się jesienią często decydują się również na kreatywne dekoracje stworzone z dyń. Wśród kwiatów sezonowych idealnych do bukietu ślubnego lub na stoły weselne pojawiają się dalie, wrzosy, astry czy jarzębina. Kluczowe dla jesiennego klimatu będzie również oświetlenie za pomocą drobnych girland oraz świec.

Para Młoda: jakie kreacje i dodatki wybrać na jesienny ślub?

Panna Młoda ma szansę uzupełnić swój wizerunek za pomocą dodatków: wstążki w jesiennym kolorze przy bukiecie lub pięknego wianka. To także znakomita pora na odważny wybór odzienia wierzchniego. Jakiego? Chociażby zamszowej kurtki, ponczo, a nawet subtelnego sweterka.

Pan Młody może z kolei zaprezentować się w brązowym lub miedzianym garniturze. Jeżeli woli jednak bardziej klasyczną modę męską – krawat albo mucha w odpowiednim odcieniu i jesienny butonierkowy bukiecik całkowicie wystarczą.

Trendy – jakie opcje królują?

Wśród trendów i popularnych rozwiązań, którymi odznacza się jesienny ślub, wskazuje się na nacisk położony na sukienki druhen – często w odcieniach pomarańczowych lub brązowych. Same Panny Młode chętnie wybierają natomiast bardziej zabudowane kreacje z długimi rękawami i brakiem głębokiego dekoltu. Być może przyczyną takich wyborów jest ochłodzenie i odmienne od letnich warunki atmosferyczne.

Jesień to również czas utrwalony w popkulturze jako Halloween; stąd Pary Młode, które lubią gotycki styl lub klimat niczym ze starego kina grozy, organizują swoje wesela właśnie w tym sezonie.

Jesienny ślub w plenerze

Jeżeli Para Młoda decyduje się na plenerowe, jesienne zaślubiny, musi pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jak wiadomo, polska pogoda bywa nieprzewidywalna, należy zatem mieć plan awaryjny (namiot, sala) na wypadek deszczu lub wiatru. A skoro pojawił się wątek wiatru…nawet, jeśli warunki sprzyjają, goście mogą zmarznąć. Miłym gestem będzie przygotowanie dla nich koców, którymi mogą się okryć podczas ceremonii.

Dodatkowo zadbajcie też o piękny łuk ślubny podkreślający atmosferę wydarzenia. Na fotografiach będzie prezentować się oszałamiająco!

Jeżeli poszukujecie więcej inspiracji w tym temacie, przypominamy o naszym albumie z jesiennymi inspiracjami w serwisie Pinterest.

Szukacie Usługodawców na jesienny (i nie tylko) ślub? Odwiedźcie nasz portal, bo czekają tam na Was świetni podwykonawcy!

Zobacz również

Komentarze (1)

Komentarze zamknięte.