Wejście

Artykuły

Rockowe wesele, czyli wolność i luz

Rockowe wesele, czyli wolność i luz

Lubicie rockową muzykę? Cenicie luz i podchodzicie do ślubu i wesela bez spiny? Przełamujecie schematy oraz chodzicie własnymi ścieżkami? Być może rockowe wesele to coś w sam raz dla Was!

Osoby, którym bliskie są cięższe brzmienia, skórzane kurtki i funkcjonowanie na własnych zasadach, mają szansę stworzyć wydarzenie zgodne ze swoimi pasjami. A co, jeżeli Wasz gust nie pasuje do standardowej estetyki ślubnej? Odpowiadamy: nic nie szkodzi! Róbcie po swojemu!

Kolorystyka na rockowe wesele

Wybaczcie, ale musimy zacząć od oczywistości…bo nic nie kojarzy się z rockiem tak bardzo, jak czerń! Nie oznacza to jednak, że ma być to jedyny kolor przewodni. W czernią świetnie współgra wiele kolorów: biel, czerwień, zieleń, rozmaite odcienie niebieskiego, a także złoto i srebro.

Miejsce zaślubin i sala weselna

Nieoczywiste ścianki i odchodzące od utartych schematów lokalizacje świetnie wpiszą się w rockowe wesele. Industrialne przestrzenie, wieża z oldschoolowych głośników w formie łuku ślubnego czy uroczystość na zewnątrz? Ten styl przyjmie z otwartymi ramionami wszystkie te opcje.

Podobnie sprawa ma się z salą weselną. Rockowe wesele pozwala na dużo, dlatego przyjęcie będzie prezentować się znakomicie zarówno w barach, jak i retro salach z dużymi oknami czy pod namiotem.

Dekoracje

Rockowe wesele to nie tylko przełamywanie granic, ale przede wszystkim luz i podejmowanie wyborów zgodnych ze sobą (nawet wtedy, gdy są one niepopularne). W dekoracjach ślubno-weselnych mogą pojawić się płyty winylowe, loga Waszych ulubionych zespołów, gitary elektryczne. Stoły weselne mają prawo prezentować się nieco rock’n’rollowo: luźne kompozycje kwiatowe, bukiety i świece w butelkach po whisky, duże kielichy na drinki. Całość powinna bowiem stwarzać lekko nonszalancki efekt…zatem nie musicie zbytnio zamartwiać się dążeniem do perfekcji.

Rockowe wesele: jakie dodatki wybrać?

Zaskoczcie osoby obecne na Waszym weselu poprzez przygotowanie nietypowej księgi gości. Gitara, na której weselnicy będą się podpisywać, to piękna pamiątka. W rezultacie po ślubie może zawisnąć na ścianie Waszego domu! Ciekawy pomysł stanowi także płyta winylowa. Przygotujcie ją odpowiednio wcześniej i poproście gości, by złożyli na niej swoje autografy.

Macie szansę wykazać się też w kwestii kreatywnego rozplanowania stołów weselnych. Zamiast numerów, postawcie na nadanie każdemu ze stołów tytułu piosenki albo nazwy lubianej grupy muzycznej. Sam plan stołów stwórzcie za pomocą…kaset! Czy nadal z nostalgią wspominacie walkmany?

Kreacje Pary Młodej

Nowożeńcy wcale nie muszą być ubrani na czarno od stóp do głów (chyba, że tego chcą!). Sporą rolę do odegrania mają tutaj dodatki: kapelusze, skórzane kurtki, masywne pierścienie. Przydadzą się także ciężkie buty. Jeżeli posiadacie tatuaże – nie zakrywajcie ich! Świetnie wpasują się w motyw przewodni.

Nie obawiajcie się mieszania klasycznego rockowego stylu z akcesoriami z innej półki, na przykład cekinami, mocnymi kolorami, zabawnymi okularami przeciwsłonecznymi.

Atrakcje dla gości

Niewątpliwie rockową atrakcją dla gości – większych i mniejszych! – będzie stanowisko z tatuażami zmywalnymi. Możecie nawet przygotować własny, spersonalizowany wzór, nawiązujący do Waszego wesela!

Ponieważ rock to także muzyka towarzysząca miłośnikom dwóch kółek, niech wśród atrakcji dla gości na wesele w takim stylu znajdą się przejażdżki motocyklem z profesjonalnym kierowcą. Bezsprzecznie na takim weselu przyda się też karaoke z (oczywiście!) rockowymi przebojami!

Jeżeli planujesz swój ślub i wesele (nie tylko w stylu rockowym), koniecznie zajrzyj na portal Amoreo, gdzie znajdziesz najlepszych Usługodawców na swój wielki dzień.

Zobacz również

Komentarze (1)

Komentarze zamknięte.