Wejście

Artykuły

Ślub boho, czyli opcja dla wyluzowanych Par Młodych

Ślub boho, czyli opcja dla wyluzowanych Par Młodych

Absolutny hit, ponadczasowy klasyk i od lat chętnie wykorzystywany styl. Ślub boho zawdzięcza swoją popularność nonszalancji i eklektyzmowi – i faktycznie, wiele Par Młodych decyduje się na jego organizację. 

Ślub boho jest obecnie tak szerokim i pojemnym zagadnieniem, że przyszli Nowożeńcy szukają w tym stylu absolutnie wszystkiego: dekoracji, sukien ślubnych, sali weselnych…Ale czym właściwie charakteryzuje się to uwielbiane przez wszystkich boho? Przeczytajcie przed znalezieniem odpowiednich Usługodawców w Amoreo!

Korzenie i podstawy 

Określenie „boho” ma swój trzon w środowisku bohemy – cyganerii artystycznej. Łączy w sobie zatem komfort, romantyczność, wpływy etniczne i folkowe. Należy dodać, że zauważalne są w nim także elementy hippisowskie. Ślub boho będzie zatem ciekawą opcją dla osób, które nie potrzebują perfekcjonizmu i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Tutaj myślą przewodnią jest – po prostu! – luz.

Ślub boho - czym się charakteryzuje?

Miejsce na ślub boho 

Zaślubiny w stylu boho pięknie dopasowują się do pleneru, na przykład przy ciekawie przystrojonym łuku. Sale weselne często dysponują terenem zielonym, na którym można zorganizować ślub plenerowy. W przypadku uroczystości w związkach wyznaniowych – znakomicie sprawdzą się małe, drewniane kościółki. Jeśli interesuje Was organizacja przyjęcia weselnego w tym samym stylu, rozejrzyjcie się za stodołami lub klimatycznymi agroturystykami.

Kolorystyka i łączenie z innymi motywami 

Wiele elementów boho w wydaniu znanym w dzisiejszych czasach ma swoje korzenie w fascynacji dalekimi wyprawami, podróżami oraz światem Orientu. W związku z tym ślub boho może zawierać domieszki innych motywów (np. podróżniczego czy vintage). Mile widziane są odcienie jasne – biel i bież – a także kolory ziemi (żółty, pomarańczowy, brązowy).

Kwiaty i dekoracje 

Jednym z nierozerwalnie związanych z boho elementów dekoracyjnych jest trawa pampasowa. Prezentuje się znakomicie w zestawieniu z polnymi kwiatami, na przykład makami czy margerytkami. Z jednej strony zatem ślub boho to suszone rośliny, a z drugiej – żywotność i zieleń wszechobecnych kwiatów, również w bukiecie ślubnym. Można je mieszać lub zdecydować się tylko na jedną opcję. W dekoracjach boho podobne jest nieco do stylu festiwalowego: wykorzystuje bowiem łapacze snów, poduszki, wiklinowe fotele, świece, makramy.

Ślub boho - jakie kwiaty i dekoracje wybrać?

Stroje Pary Młodej na ślub boho 

Skoro swoboda i wygoda – Pary Młode w stylu boho zapominają o kreacjach krępujących ruchy! Panny Młode wskakują w zwiewne sukienki bez gorsetów, za to wykorzystujące frędzle, koronki czy szerokie, hippisowskie rękawy. To zestawienie często widywane jest w towarzystwie wianka na głowie, naturalnego makijażu i fryzury.

Panowie Młodzi zakładają lekkie, często lniane garnitury w jasnych barwach lub kolorach ziemi. Sporą popularnością cieszą się szelki i muszki. Jeśli natomiast przyszli Mężowie chcą poszaleć – mogą zdecydować się na garnitur we wzory (w szczególności w kratę). 

Styl boho niezmiernie lubi też kapelusze – zarówno u Panien, jak i Panów Młodych!

Ślub boho – z czego wynika jego popularność?

Boho idealnie łączy w sobie statystyczne rozwiązania mainstreamowe razem z alternatywnymi opcjami. Luz i naturalność przy jednoczesnych niewątpliwie ślubnych elementach – oto przepis na sukces, przemawiający do wielu Par Młodych poszukujących tego, co naprawdę im się podoba. Boho przypada do gustu również wielu gościom weselnym i sprawia, że jeszcze długo będą wspominać przyjęcie weselne w tym stylu. 

Skusicie się?

Zobacz również

Komentarze (4)

Komentarze zamknięte.