Wejście

Artykuły

Ślub w Boże Narodzenie – wszystko, co musicie wiedzieć

Ślub w Boże Narodzenie – wszystko, co musicie wiedzieć

Chociaż w Polsce koronę sezonu ślubnego nieodmiennie noszą miesiące letnie, zdarzają się Pary Młode poszukujące innych ślubnych terminów. Niewątpliwie interesującą opcją może okazać się świąteczny ślub w Boże Narodzenie. Czy to dobry pomysł? Przeanalizujmy wszystkie „za” i „przeciw”!

Świąteczny ślub nie należy do najpopularniejszych opcji wybieranych przez narzeczonych, jednak jak najbardziej jest możliwy do zrealizowania. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych rzeczach. 

Tradycja, religia i atmosfera

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu osób istotne pod różnym kątem. Jedni cenią je za możliwość spędzenia wartościowego czasu z bliskimi, inni przeżywają je jako wielkie wydarzenie religijne. Niezależnie od powodu świętowania – Boże Narodzenie to okres, który zgodnie z tradycją przeżywa się często w sposób uroczysty. Jeśli chcecie uczynić go także motywem przewodnim, atmosfera z pewnością będzie niesamowita.

Trzeba zwrócić uwagę także na aspekt religijny. Jeżeli Para Młoda to chrześcijanie decydujący się na ślub kościelny – w zestawieniu ze świątecznym czasem zaślubiny urosną do jeszcze większej rangi. Z drugiej strony – wszyscy rozpoczynają planowanie świąt odpowiednio wcześniej. Należy więc liczyć się z możliwością, że część bliskich odmówi przybycia na ślub i wesele. Starsi i bardziej konserwatywni krewni mogą też uznać zaproszenie na taki ślub za afront, kolidujący z tradycją.

Ślub w Boże Narodzenie jako nietypowa wigilia

Zaślubiny i przyjęcie weselne 24 grudnia można potraktować jako nietypową wieczerzę wigilijną. To świetny pretekst do rodzinnego spotkania oraz – w przypadku ewentualnych niesnasek – pojednania.

Ślub w Boże Narodzenie to jedno, a wesele – drugie! Wyobraźcie sobie pyszne, świąteczne potrawy na stołach, pierniki na deser, kubki z gorącym kakao oraz grzańcem…Stół zawsze jest przestrzenią jednoczącą, tym bardziej wtedy, gdy jest suto zastawiony! To także znakomita okazja do podarowania gościom sezonowych upominków, np. pierniczków czy personalizowanych bombek choinkowych.

Brzmi świetnie, ale…musicie koniecznie odpowiednio wcześniej zarezerwować termin u wybranych Usługodawców. Trzeba liczyć się z tym, że ceny mogą być wyższe, a dostępność mniejsza. Całość przedsięwzięcia musi być dopięta na ostatni guzik – podczas świąt trudno będzie dokupić cokolwiek na ostatnią chwilę, bo wszystkie sklepy będą zamknięte.

Ślub w Boże Narodzenie a kwestie organizacyjne

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej terminu ślubu należy rozważyć też kwestie prozaiczne. Grudzień jest w polskim klimacie zimnym, ciemnym miesiącem. Piękny, śnieżny krajobraz może wyglądać wspaniale na zdjęciu, jednak krótkie i szare dni nie zachęcają do popołudniowych ceremonii. Na zewnątrz wcześnie robi się ciemno – fotograf będzie musiał zatem intensywnie doświetlać ujęcia na świeżym powietrzu. Z drugiej strony – istnieje szansa na piękne fotografie z dekoracjami świątecznymi w tle! 

W przypadku, w którym pochodzicie z mniejszej miejscowości lub z terenów górzystych, problemem i ryzykiem dla przybyłych na ceremonię gości może być śliska nawierzchnia. Zadbajcie odpowiednio wcześniej o odpowiedni, grupowy transport.

Podjęliście decyzję? Zdecydujecie się na ślub w Boże Narodzenie?

Niezależnie od wybranego terminu – Amoreo jest dla wszystkich Par Młodych! Odwiedźcie nasz portal i znajdźcie idealnych Usługodawców.

Zobacz również