Wejście

Artykuły

Styl celestialny ślubu i wesela

Styl celestialny ślubu i wesela

Czujecie, że Wasz związek jest nie z tej ziemi lub chodzicie z głową w chmurach? Zastanówcie się wobec tego, czy do gustu nie przypadnie Wam styl celestialny (niebiański) w kontekście Waszego ślubu i wesela.

Można żartobliwie uznać, że nic nie wpasuje się w gust Nowożeńców-zodiakarzy (interesujących się Zodiakiem, ezoteryką, duchowością) tak bardzo, jak styl celestialny. Nawiązuje on bowiem na różne sposoby do planet, kosmosu, gwiazd, a także motywów związanych z księżycem i ciałami niebieskimi. Jeśli chcecie stworzyć ślub i wesele w takim klimacie, to nie wahajcie się! Sprawdźcie poniżej, jakie macie możliwości. 

Sala weselna 

Styl celestialny stwarza dużo szans wykorzystania w różny sposób, zatem może zostać dopasowany do wielu sal weselnych. Będzie prezentować się świetnie zarówno w monochromatycznych, ciemnych wnętrzach, jak i na tle industrialnych cegieł czy rustykalnego drewna lub eleganckiej bieli i złota typowych dla stylu glamour. Niezależnie zatem od wyboru, który chcecie w kwestii sali weselnej podjąć – plastyczność tego motywu sprawdzi się w różnych przestrzeniach. Wygląda dobrze również na plenerowych przyjęciach!

Styl celestialny w dekoracjach 

Zadbajcie o motywy nawiązujące do niebiańskiego tematu. Wielki księżyc w formie ścianki do zdjęć lub tablicy powitalnej albo gwiazdy zawieszone pod sufitem to dość oczywiste i klasycznego dla tego stylu elementy. Możecie skupić się również na pomniejszych szczegółach. Są to na przykład błyszczące materiały, winietki w kolorach nocnego nieba czy zastawa stołowa w odpowiednich barwach. Styl celestialny jest związany również z oświetleniem, za pomocą którego możecie odzwierciedlić blask gwiazd. 

Stroje Pary Młodej 

Narzeczeni, którzy decydują się na organizację takiego ślubu i wesela, mają sporo możliwości! Trójwymiarowe, gwiezdne aplikacje na sukni lub welonie Panny Młodej będą w widoczny sposób nawiązywać do motywu przewodniego. Styl celestialny daje też pole do popisu Panu Młodemu – garnitur uszyty z błyszczącego, śliskiego materiału to fantastyczny sposób na dyskretne odniesienie ze względu na odbijanie światła. U Nowożeńców mile widziane są również srebrne i złote dodatki. Charakterystyczna opaska w formie aureoli na głowie Panny Młodej czy gwiazdozbiór wpięty w klapę marynarki Pana Młodego dopełnią spektakularnego efektu. 

Styl celestialny na stołach weselnych 

Pomyślcie o rozwiązaniach stołowych, bo ten motyw zdecydowanie można wpisać również w aspekty kulinarne! Postawcie na tort z nawiązaniami gwiezdnymi lub galaktycznymi, który przyozdobi odpowiednio dobrany topper. Dobrym pomysłem są też makaroniki lub ciasteczka na słodkim stole w formie geode, czyli stworzone na estetyczne podobieństwo kamieni szlachetnych. Jeśli serwujecie szampan lub prosecco na pierwszy toast – stwórzcie za pomocą waty cukrowej i lukrowych gwiazdek iluzję zachmurzonego nieba…na kieliszku!

Może spodobać Ci się również: Wesele w stylu industrialnym

Szukasz idealnych Usługodawców? Znajdź ich już dziś na Amoreo!

Zobacz również

Komentarze (1)

Komentarze zamknięte.