Wejście

Artykuły

Jakie atrakcje wybrać na wesele?

Jakie atrakcje wybrać na wesele?

Atrakcje weselne – te mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Czynników, które wpływają na ogólny odbiór przyjęcia weselnego przez gości, jest wiele. Bez wątpienia można zaliczyć do nich dobrą muzykę, która sprzyja tupaniu nóżką oraz pyszne jedzenie. Aby jednak cała uroczystość była przez nich wspomniana jeszcze na długo po weselu, warto urozmaicić tradycję atrakcjami, które zapadną w pamięć, zrobią na gościach wrażenie i pozwolą się wyróżnić czymś nietypowym i zaskakującym. To właśnie o nich będą mówić, kiedy wrócą po hucznym przyjęciu do swoich domów zaraz obok tego, że było pięknie, wzruszająco i magicznie.

Atrakcje dla gości mogą pojawić się już w Kościele!

Atrakcje, które dotychczas pojawiały się na weselach najczęściej to fotobudka i czekoladowa fontanna, w której można było skąpać pyszną czekoladą ulubione owoce. Obecnie nie robią one już chyba na nikim większego wrażenia, więc jeśli chcecie się wyróżnić, poszukajcie czegoś mniej typowego. Możecie na przykład zdecydować się na płatki kwiatów czy tuby z konfetti na sprężone powietrze, które wasi goście rozrzucą zamiast tradycyjnych monet czy ryżu. Wystarczy, że przygotujecie wcześniej elementy niezbędne do realizacji tego pomysłu. Nie powinno to nadwyrężyć Waszego budżetu ślubnego, a zdjęcia, które wtedy wykona zatrudniony fotograf, z pewnością będą niezapomniane, kolorowe i romantyczne. Możecie też pójść krok dalej i przekazać swoim gościom kilka baloników z helem w różnych odcieniach, które na umówiony znak wypuszczą w powietrze albo kupić zimne ognie, które utworzą nad Wami szpaler tuż po opuszczeniu progu miejsca, w którym padło Wasze sakramentalne “tak”. Jedną z najbardziej romantycznych atrakcji weselnych będzie też wypuszczenie w niebo białych gołębi lub jeśli dysponujecie większym budżetem – setek kolorowych motyli. Jeżeli podoba się Wam ten pomysł, ale nie chcecie aranżować do jego realizacji zwierząt – rozwiązanie jest proste – wykorzystajcie agregat z bańkami mydlanymi.

źródło: www.kameon.pl

Atrakcje zatańczcie na weselu! Zobaczcie oryginalne pomysły:

Podczas pierwszego tańca możecie wykorzystać bańki mydlane, które stworzą niesamowity efekt wizualny, kiedy będą wirować między Waszymi ciałami poruszającymi się w rytm wybranej piosenki. Alternatywą dla nich będzie wytwornica dymu, która wprowadzi magiczny, tajemniczy i pełen spokoju nastrój. Sam taniec również może stać się atrakcją dla gości, jeśli tylko ułożycie zabawną choreografię, wykorzystanie rekwizyty i z przymrużeniem oka potraktujecie tradycyjną formę, w jakiej zwykle się odbywa. Sporym zaskoczeniem i fajnym urozmaiceniem przyjęcia weselnego będzie też osobny, drugi układ przygotowany przez Was i Waszych najbliższych znajomych czy członków rodziny. Gościom możecie zorganizować również pokaz tańca w wykonaniu zawodowców, którzy zaraz po swoim widowisku, mogą podjąć się przeprowadzenia krótkich warsztatów. Jeśli dodacie do tego elementy pirotechniczne – zachwyt zgromadzonych gwarantowany!

źródło: www.kameon.pl

Spektakularne, niestandardowe atrakcje na wesele? Zobacz czym zaskoczyć gości!

Pokaz iluzjonisty czy też akrobatów na weselu to coś, co może wzbudzić tylko zachwyt i poruszenie. Na 99 % Wasi goście nie będą się tego spodziewać i nie byli jeszcze na przyjęciu, w którym doświadczyli czegoś podobnego, więc z pewnością to zapamiętają. Możecie postawić również – kolejny raz – na bańki mydlane, ale w zupełnie innym wydaniu. Warto wybrać te, które po prostu będą ogromnych rozmiarów. Wiele Par Młodych decyduje się na wyświetlanie slajdów podczas przyjęcia weselnego. Pójdźcie krok dalej, jeśli dysponujecie odpowiednim budżetem, zatrudnijcie kogoś, kto piaskiem narysuje historię Waszej miłości. Dobrym i nietypowym pomysłem wydaje się również zbudowanie stref tematycznych, w których usiądzie np. wróżka przepowiadająca przyszłość czy karykaturzystka, która będzie ciekawą alternatywą dla klasycznej fotobudki. Zaletą tego rozwiązania jest to, że goście sami zdecydują, czy i kiedy mają ochotę skorzystać z tej atrakcji.

Zobacz również