Wejście

Artykuły

Jakie miejsce wybrać na sesję?

Jakie miejsce wybrać na sesję?

Wybór miejsca, w którym odbędzie się sesja plenerowa, z pewnością nie należy do łatwych. Jeśli zdecydowaliście się znaleźć chwilę dla fotografa w dniu ślubu, możliwości już na samym wstępie są znacznie bardziej ograniczone, gdyż musicie wybrać taką przestrzeń, która będzie znajdowała się w pobliżu Kościoła czy sali weselnej. Sesja plenerowa zorganizowana kilka dni po ślubie daje znacznie większe pole manewru w kwestii lokalizacji.

Sesja plenerowa w dniu ślubu – idealne miejsce jest blisko!

Jeśli zdecydowaliście się na rozwiązanie, w którym fotograf zrobi zdjęcia właśnie podczas waszego najważniejszego dnia, łapiąc żywe i pełne miłosnego wzruszenia emocje, które będą Wam wówczas towarzyszyć w niepowtarzalnym wydaniu – prawdopodobnie macie na to tylko dwie lub trzy godziny. Zastanawiając się nad lokalizacją, w której odbędzie się sesja plenerowa, wykonana w dniu ślubu, warto postawić na miejsce, które nie będzie  oddalone od Waszego kościoła czy sali weselnej o więcej niż kilkanaście kilometrów. Dzień ślubu zazwyczaj wypełniony jest co do godziny, a przy okazji ma niezwykle dynamiczny charakter, tak więc tworząc plan dnia, musicie wygospodarować czas potrzebny nie tylko na zrobienie zdjęć (zwykle około dwóch godzin), ale również na dojazd i powrót.

źródło: www.kameon.pl

Sesje plenerowe inspiracje. Znajdź pomysł na zdjęcia w plenerze!

Wasz plener ślubny nie musi odbyć się w parku zlokalizowanym przy sali weselnej. Mimo tego, że będzie ograniczał Was czas, bo za chwilę musicie pojechać do kościoła czy wracać do gości stukających nóżką na Waszym weselu, poszukajcie takiej lokalizacji, która spełni Wasze oczekiwania. Możliwości są nieograniczone. Możecie udać się do lasu, nad jezioro, do stadniny koni, wejść w sam środek tętniącego życiem miasta, biegać boso po łące pełnej kwiatów, a nawet zaprosić fotografa do swojego domu! Wybierzcie takie miejsce, które będzie Wam po prostu bliskie, a jednocześnie opowie swoją historię. Być może niedaleko Waszego kościoła znajduje się kawiarnia, w której się poznaliście? Świetny pomysł, zróbcie zdjęcia właśnie tam!

Sesja plenerowa po ślubie – spełnij to marzenie!

Sesja plenerowa wykonana kilka dni po ślubie, w umówionym z fotografem terminie, daje znacznie większe możliwości w kwestii wyboru miejsca. Kiedy myślicie “plener ślubny” z pewnością pojawiają się w Waszej głowie pomysły na scenerię, w której jest on wykonywany. Niezależnie od tego, czy to wizje pełne romantyzmu, czy też przeciwnie – jest to świetny moment na to, żeby wprowadzić je w życie. Taka okazja już nigdy więcej się nie powtórzy, warto więc postawić na realizację marzeń, nawet tych najbardziej szalonych. Sesja ślubna wykonywana w innym terminie niż wesele ograniczona jest jedynie czasem, jaki znajdzie dla Was wybrany fotograf. Możecie wybrać jedną lokalizację w dowolnym miejscu lub kilka różnych scenerii.

Sesja ślubna w plenerze – dobre i lepsze pomysły

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie sesje wykonywane na plaży, wśród promieni zachodzącego słońca. Jeśli Wasze zdjęcia mają krzyczeć romantyzmem – plaża to strzał w dziesiątkę. Poza eleganckimi, przemyślanymi i świadomymi pozami, w których po prostu wyglądacie dobrze, możecie pozwolić sobie również na szaleństwo, które z pewnością wprowadzi radosne podskakiwanie w wodzie czy zrzucenie eleganckich butów i bieganie po ciepłym piasku na boso. Górskie krajobrazy też zawsze wspaniale sprawdzają się na zdjęciach, ale jeśli szukacie bardziej oryginalnego pomysłu na sesję ślubną – wybierzcie takie miejsce, które pokaże Waszą wspólną pasję. Lubicie szybkie motocykle, jazdę konną, siatkówkę, dobre kino, meksykańską kuchnię albo matematykę? Poszukajcie takiego miejsca, które pomoże Wam to wyrazić na zdjęciach.

Zobacz również

Komentarze (1)

Komentarze zamknięte.